Facebook Google+ Twitter

Politycy zgodni, że sprawę więzień CIA trzeba wyjaśnić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 14:19

Politycy różnych opcji są zgodni, że sprawa ewentualnych więzień CIA w Polsce powinna być dokładnie zbadana. Przewodniczący PO Zbigniew Chlebowski zwraca uwagę, że historia ta powinna być wyjaśniona między innymi ze względu na opinię międzynarodową.

Jego zdaniem sprawa ewentualnych więzień w dużej mierze kompromituje nasz kraj i wyjaśnienie jej leży w polskim interesie. Przypomniał, że postępowanie w tej spawie jest już prowadzone przez Prokuraturę Krajową.

Wojciech Olejniczak z SLD dodaje, że najważniejsze jest, aby w tej sprawie politycy nie rozgrywali własnych interesów partyjnych, ale poczekali na wiarygodne informacje i dokumenty. Według niego żaden polski polityk nie wiedział o tym, że w Polsce mogły znajdować się takie więzienia. Zdaniem Olejniczaka wiadomo było o współpracy wywiadowczej ze Stanami Zjednoczonymi i o tym, że w Kiejkutach pracowali Amerykanie.

Również Joachim Brudziński z PiS uważa, że na terytorium Polski nie mogło dodchdzić do tak skandalicznych działań jak torturowanie więźniów. Jego zdaniem nie ma powodu, aby wątpić w zapewnienia ówczesnego premiera Leszka Millera, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy szefa Agencji Wywiadu Zbigniewa Siemiątkowskiego, którzy twierdzą, że więzień w Polsce nie było. Podobnego zdania jest minister w Kancelarii Prezydenta - MIchał Kamiński.

Śledztwo w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce prowadzi wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.