Facebook Google+ Twitter

Polityczna burza po publikacji Wiadomości24.pl

Wczorajszy materiał dziennikarzy Polskapresse rozpoczął polityczną burzę w kraju. Platforma Obywatelska wystosowała dziś do PKW pismo, w którym pyta czy wsparcie finansowe KGHM udzielone PiS było zgodne z prawem. Tymczasem prezydencki minister Michał Kamiński twierdzi, że "udział prezydenta Lecha Kaczyńskiego w koncercie "Chicago dla Polski" nie miał żadnego związku z kampanią wyborczą".

Dziennikarze Polskapresse - Ola Paulska, Tomasz Czukiewski i Piotr Sieńko ustalili, że spółka KGHM Polska Miedź zapłaciła za organizację poniedziałkowego koncertu PiS w USA, około 190 tysięcy złotych. W koncercie wziął udział prezydent Lech Kaczyński oraz Nelly Rokita - "dwójka" na warszawskiej liście PiS.

W zamian za pieniądze, logo spółki pojawiało się na koncertowym telebimie. Pytany o całą sprawę rzecznik KGHM stwierdził, że spodziewał się ujawnienia sprawy, ale miał nadzieję, że stanie się to później. Jego zdaniem cała akcja była niezwykle potrzebna spółce i pozwoliła jej nawiązać kontakty z inwestorami z USA.

Zdaniem opozycyjnej Platformy Obywatelskiej to sytuacja niedopuszczalna. - Pan prezydent Kaczyński - chyba nie ma nikt co do tego wątpliwości - uczestniczył w koncercie, którego de facto celem była promocja partii rządzącej i lidera listy warszawskiej Jarosława Kaczyńskiego. Zbieżność nazwisk oczywiście jest nieprzypadkowa - mówił dzisiaj w Warszawie poseł PO Sławomir Nowak. Partia Tuska skierowała dziś pismo do Państwowej Komisji Wyborczej, w którym pyta czy wsparcie udzielone PiS przez KGHM jest zgodne z prawem.

Przeczytaj także:

KGHM zapłacił za przedwyborczą fetę prezydenta

PO chce wiedzieć czy KGHM i PiS nie złamały prawa

Kamiński: udział prezydenta w koncercie nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan Kamiński "idzie w zaparte" - co nie zmienia faktu, że przy okazji wyborów promowano sponsora, a dzieki sponsorowi promowano PiS i Prezydenta.
Przecież jest to widoczne nie tylko gołym ale i ślepym okiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.