Facebook Google+ Twitter

Polityczna część czerwcowych obchodów w Krakowie

Na dzisiejszej konferencji prasowej Donald Tusk ogłosił decyzję przeniesienia szczytu Grupy Wyszehradzkiej z Gdańska do Krakowa, który miał się odbyć w ramach obchodów rocznicy upadku komunizmu. Decyzję tłumaczył troską o bezpieczeństwo zaproszonych z tej okazji do Polski polityków i młodzieży.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellZ uwagi na całodniowy protest stoczniowców premier postanowił przenieść szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Krakowa, by młodzież zaproszona do naszego kraju wyniosła z tego spotkania obraz kraju otwartego i gościnnego, a nie obrazki demonstrantów szamoczących się z policjantami - argumentował premier.
W swym przemówieniu określił on grupę zamierzającą manifestować swoje niezadowolenie 4 czerwca w Gdańsku mianem "największych zadymiarzy ostatnich lat". Podczas briefingu zorganizowanego od razu po konferencji prasowej premiera, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powiedział, że jest spokojny o Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski komentuje decyzję premiera Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir Ostrowskibezpieczeństwo szczytu GW ponieważ będzie on odbywał się na Wawelu, a specyfika tego zamku skutecznie ogranicza możliwości przeprowadzania jakichkolwiek akcji mających na celu zakłócenie przebiegu szczytu.
Prezydent Krakowa podkreślał, że od początku był za tym, by nie organizować w Krakowie części jubileuszowej obchodów ponieważ nie chciał by Kraków był postrzegany jako miasto, które stara się robić konkurencję innym. Prezydent przypomniał, że Kraków już był w przeszłości gospodarzem takiego szczytu GW i jest doskonale przygotowany na takie imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 21:04

Tchórzostwo, dla pielęgniarek wiedział co zrobić a stoczniowców się lęka ?
Niesiołowski nazywa stoczniowców warchołami, przestepcami a jak się zachowuje ten były "solidarnościowiec" który strajkował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.