Facebook Google+ Twitter

Polityczna euro-szopka, czyli ile są warte prawa człowieka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-06 20:50

Gorący temat ostatnich dni, czyli coraz większa aktywność europejskich polityków w obronie praw człowieka na Ukrainie, wyrażona w bojkocie zbliżającego się piłkarskiego święta, mogłaby być powodem do dumy. No właśnie mogłaby być.

Dlaczego? Przecież należy być dumnym z faktu coraz bardziej zdecydowanego stanowiska czołowych europejskich polityków w obronę standardów demokratycznych na Ukrainie. To wspaniałe, że w obliczu globalnej polityki, społeczność międzynarodowa wyraża swój sprzeciw przeciwko ewidentnemu łamaniu praw człowieka. Politycy z potem na czole bojkotując piłkarskie święto Ukrainie dają świadectwo, w chwili prawdy zdają egzamin, bronią idei i wartości człowieczeństwa. Może ten świat jeszcze nie jest taki zły?

Tymczasem na placu Bołotnym w Moskwie w obronie tych samych wartości strajkują tysiące Rosjan. Wyszli tylko Ci najbardziej odważni, których jeszcze nie złapano, zdecydowana większość w trosce o zdrowie swoje oraz najbliższej rodziny została w domach. Dziesiątki z tych osób które jednak wyszły i nie zdążyły uciec pewnie jeszcze dostają gumową pałą po głowie, żebrach, brzuchu. W bólu wyrzekają się swoich poglądów, albo w ich obronie dostają kolejną, solidną porcję batów. Tam jednak głos naszych odważnych, europejskich mężów stanu nie dociera. Przypadek?

Nie! Cała ta polityczna euro-szopka z bojkotem ukraińskiej części tegorocznych mistrzostw starego kontynentu w Piłce Nożnej to moim zdaniem zwykła, bezczelna hipokryzja. Wymysł doradców i asystentów politycznych, którzy nic nie tracąc (bo kto robi interesy z Ukrainą), dbają o wizerunek mężów stanu swoich pracodawców. Wizerunek zepsuty totalną obojętnością wobec spraw np. Tybetu, Chodorkowskiego, Politkowskiej, Litwinienki. W końcu ile mogą być warte prawa człowieka? Rurę na dnie Bałtyku? Chiński kapitał w zrujnowanej europejskiej gospodarce? Na pewno nie aż tyle. Lożę Vipów na ukraińskich stadionach? Chociaż tyle.

Znajdź nas na Google+


(Philipp Zalewski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sic Luceat Lux
  • Sic Luceat Lux
  • 07.05.2012 01:55

Na Ukrainie nie ma trybunału stanu który zapewnia politykom bezkarność. Zatem są sądzeni jak zwykli obywatele i mogą iść do mamra za złodziejstwo. JA CHCĘ ŻEBY U NAS BYŁO TAK SAMO!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 06.05.2012 21:27

niestety , tysiące ludzi prześladowanych a politycy akurat na Euro zatroskali się Tymoszenko . Jaka jest prawda nie wie nikt . Bojkot , przenosiny finału uderzą tylko w niewinnych kibiców Ukrainy . Znienawidzą ten zachód i przytulą się do Rosji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.