Facebook Google+ Twitter

Polityczna niepoprawność na ulicach Wrocławia

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2008-04-14 15:37

Najlepiej powiedzieć: nazista, neofaszysta, ciemnogrodzianin. Choć nikt z nas, lub prawie nikt, nie zniżył się do gloryfikowania czy chwalenia Adolfa. Podejrzewam, że więcej jest pałających miłością do niego w partiach lewicowych...

Od niektórych ludzi słyszymy, że jesteśmy NSDAP, co bardzo nas boli. Opluwani, poniżani za to, że kochamy nasz kraj ogromną miłością. Za nasze poglądy nie dają nagród. Także media i aparat państwa są przeciwko nam, o czym napiszę w tym artykule.

Wyruszyliśmy z Warszawy w liczbie 30 osób, około siódmej rano. Liczba przyzwoita, aczkolwiek mogłoby być nas więcej. Podczas podróży dosiadło się nas co najmniej drugie tyle. W pociągu zachowywaliśmy się dość grzecznie. Oczywiście to nie przeszkodziło zamaskowanemu człowiekowi rzucić kamieniem w pociąg. Co by było, gdyby trafił w okno dalej, gdzie była matka z maleńkim dzieckiem, pozostawiam do przemyślenia społeczności Wiadomości24.pl

Oczywiście na dworcu zastaliśmy panów policjantów, którzy filmowali nas do policyjnej kartoteki. Jakbyśmy byli najgorszymi przestępcami. Niestety, organizacje rzekomo antyfaszystowskie wzięły nas sobie za cel, przez co jeden z naszych ludzi został pobity do nieprzytomności w centrum miasta, „bardzo honorowo” przez 5 osób, na dodatek na oczach reporterów.

Mimo iż demonstracja była w pełni legalna, mogliśmy się dowiedzieć, że jest nielegalna ponieważ nie ma organizatora.

Wybraliśmy się na plac koło pomnika kardynała Kominka. Przygotowaliśmy się do demonstracji. W pewnym momencie część z nas poczuła się jakby wrócił początek lat 80. Zostaliśmy otoczeni przez oddziały prewencji policji, które zażądały abyśmy się rozeszli. Ponieważ sam placyk znajdował się przy Odrze, to jedyną drogą do rozejścia się było skoczenie do Odry, nikt - niestety - nie wybrał tej drogi, nie każdy ma krzepę godną Otylii Jędrzejczak.

Czekaliśmy pół godziny by wreszcie się wyjaśniła sprawa z demonstracją. Okazała się znowu legalną (cóż za rozdwojenie jaźni UM Wrocławia).

Niestety, uczestnicy kontrdemonstracji chcieli nas zagłuszyć, więc nas wyzywali i wygwizdywali. Odpowiedzieliśmy im sloganem „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”. Nic nie wskazywało na to, co się stało po chwili na ulicy Św. Jadwigi.

Demonstracja z minuty na minutę stała się nielegalna, ponieważ nawoływaliśmy do nienawiści względem komunistów i środowisk lewicowych (jakby ich kontrdemonstracja była grzeczna i cudowna). Znowu poczuliśmy się jak na początku lat 80, kiedy odziały prewencji zablokowały nas z dwóch stron. Ogromna liczba mundurowych utwierdzała nas w tym przekonaniu. Ilość wyposażenia: strzelby śrutowe, gaz łzawiący, kamizelki kuloodporne i przede wszystkim kaski panów z prewencji, które były z orzełkiem bez korony, nie nastawiały pozytywnie. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak jakaś grupa terrorystyczna. Nawet dziennikarze z gazet mieli ogromne problemy z wyjściem.

Z początku spodziewaliśmy się, że ten ścisk potrwa z 2-3 godziny i popuszczą. Istotnie potrwał tyle, lecz nie wypuścili prawie nikogo, z minuty na minutę było coraz gorzej. Ruszyli ostro w przód, by nas zgnieść. W pewnym momencie stworzyliśmy łańcuch tzn. złapaliśmy się za ręce by nie zabrali nas na komisariat, jednak - co było oczywiste - przy takiej liczbie mundurowych, zdołaliśmy tylko opóźnić ten moment. Odśpiewaliśmy "Rotę" Marii Konopnickiej oraz "Mazurka Dąbrowskiego". Jak wiadomo nie pomogło nam to w niczym, ale ogromnie pokrzepiło serca.

Oto jak jeden z narodowców został potraktowany, ocenę pozostawiam społeczności / Fot. Tomasso/CC/http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Manifestacja_NOP_wrocław.jpgNiedługo po tym zaczęli rozrywać cały nasz kordon, dając upust swojej brutalności - dużo osób zostało dotkliwie poturbowanych. Oczywiście te osoby, które były wyciągnięte, zostały wprowadzone do wcześniej przygotowanych więźniarek, które ustawiono już wtedy, gdy demonstracja była jeszcze legalna.

Panowie policjanci pokazowo zdjęli z mojego ramienia opaskę z wizerunkiem falangi, a następnie zaczęli ją rozrywać i deptać. Stało się oczywiste, że tylko czekali na byle pretekst, by nas wtrącić przynajmniej do aresztu. Nie muszę mówić o tym, że w więźniarce, którą powinny być przywożone cztery osoby, znajdowało się już siedmiu rosłych mężczyzn.

Media piszą, że zabierali tylko najbardziej agresywnych demonstrantów, co nie jest prawdą, bowiem w więźniarkach znaleźli się wszyscy ludzie z Mazowsza i praktycznie wszyscy z innych regionów Polski, a trudno było tylu ludziom naraz być agresywnymi. Tych, którzy zostali wypuszczeni, można policzyć na palcach jednej ręki. Aresztowanym został przedstawiony zarzut udziału w (nie)legalniej demonstracji. Większość została wypuszczona po kilku godzinach, by pokazać co się dzieje z narodowcami biorącymi udział w demonstracjach. Nie wszyscy zaznali tego szczęścia i przebywali w areszcie 24 godziny. W drodze powrotnej już było nam dane zaznać spokoju.

W związku z całą sytuacją nasuwa się kilka kilka pytań:
Czy aby na pewno byliśmy aż tacy niebezpieczni? Czy kiedykolwiek będzie można zademonstrować swoje przywiązanie do kraju bez oskarżeń o nazizm czy pokrewne ideologie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

człowieku, zastanów się, kim jesteś... neonazistą... tak kochasz hiltlerka...gdyby żył, pewnie poszedł bysw pierwszej kolejnosci na odstrzał... on nie lubił brunetów ;(
należy ci się wieeeelki minus, ale się zlituję i tak masz już ich dużo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.07.2008 18:03

Ja znam wielu ludzi , nie podobnych do stereotypu dziwnego-łysego-pana.W Warszawskich kręgach jest tylko jeden blisko związany utożsamiający się z kontrkulturą SH(reszta składająca się to organizacje których nie chcę wymieniać, bo są po prostu nie polskie, ale dołączają się kiedy tylko mogą).

Narodowiec- nie rasista to nie jest odosobniony przypadek, lecz wiadomo, najbardziej medialne osoby(wg. mediów ) to są te kontrowersyjne, czyli różnej maści półgłówki czy gorzej typu - 18 jest wspaniały!

Powiem tak, NOP jest tworem dość egzotycznym, bo nie ma retoryki odpowiedniej partii politycznej a także nie ma odpowiednich ludzi by pełnić funkcje wychowawcze więc jest (beznadziejnie to zabrzmi, i zbyt mocno ale - do niczego)

33'-45' to zupełnie inna bajka, napiszę o tym artykuł w swoim czasie, lecz teraz mogę z pewnością powiedzieć że nie o takie coś nam chodzi i nie chcemy tego a w każdym razie nie dopuścimy .

Denazyfikacja ludzi którzy się uważają(ale tylko oni) za prawdziwych patriotów to ciężka praca, ale to jest możliwe.

Wylęgarnia terroru ? We Wrocławiu pokazali że nas się traktuje jak powinno się traktować wandali
http://www.1917.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2862&Itemid=94

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba, żeś z UPR-u. W takim wypadku tylko JKM skompromitował się tą akcją z niepełnosprawną dziewczynką w telewizji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam jednego faceta z Warszawy, archeologa, sympatyzującego z ONR. Byłem w lekkim szoku, bo reprezentuje on wysoki poziom kultury i wiedzy, a - niestety - ONR, a zwłaszcza NOP kojarzy się jednoznacznie - z hasłami rasistowskimi. "Biała siła, czarna kiła" we Wrocławiu? link a_neonazistow_22886-2,2007,3,23.html#artykul-narzedzia
Sorry, ale tak myślący panowie rządzili we Wrocławiu w l. 1933-1945. Pół miasta legło w gruzach przez ich niepoprawne poglądy. Zróbcie coś z tym chamstwem w swoich szeregach, bo inaczej zawsze będą na was patrzeć wszyscy jak na potencjalnych terrorystów i na nic zda się tłumaczenie, że to grupy skrajnie lewicowe są wylęgarnią terroru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.05.2008 18:48

Nie ugnę się , nawet jak będzie 10 minusów. Wiem co po tym towarzystwie można się spodziewać . Szkoda tylko że minusy mam wstawiane za poglądy. Nie za formę.

Też zauważyłem że to towarzystwo wzajemnej adoracji . Ale co się w takim razie robi ? Wchodzi się w nie :] (oczywiście zostając ze swoimi wartościami)

Cóż ja już trochę rzeczy przeżyłem w życiu i cieszę się że nie byłem tylko i wyłącznie po jednej stronie ponieważ daje mi to punkt widzenia z obydwu stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.04.2008 22:30

Tylko to raczyłeś powiedzieć? Trudno .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już się zamykam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na tej niemieckiej ulotce z czasów II WS widać jak byk, że dzisiejsi Socjaldemokraci z UE posługują się takim samym językiem.

"Europę stanowią europejskie narody, które dzisiaj walczą o niepodległość i wolność całego kontynentu."

"Bez wspólnoty, dla nikogo, więc i dla Serbii nie ma życia. Bez zwycięstwa wspólnoty Serbię czeka śmierć."

Tu typowe dla Socjaldemokratów, czyli "wolność do" a nie "od":
"Żądasz wolności. Jest to uzasadnione. Porządek, pracę, sprawiedliwe wynagrodzenie, prawo do rozwoju kulturalnego, prawo do życia, któż ci zagwarantuje? Czy narody, które nie"

"CO BEDZIE GDY ZWYCIĘŻY NARODOWY SOCJALIZM?
Zniknie strach przed nowymi wojnami, a naród poświęci się dążeniu do dobrobytu przy pomocy zjednoczonej Europy."

"Praca stanie się jedyną i prawdziwą wartością. Narodowe dobra duchowe, wiara, wszystkie osiągnięcia kultury, prywatna własność – prawdziwa dźwignia postępu – będą chronione i zapewnione."

No po prostu jakbym dziennik oglądał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.04.2008 16:13

Och jak widzę ktoś daje minusa artykułowi za komentarze. Jeszcze lepiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.04.2008 16:10

>No i pokazałeś jakie to z was są niewinne owieczki, widzisz, zastosowałem z premedytacją podobną >manipulację do Twojej
Fajnie, sytuacja która rzeczywiście miała miejsce a ja ją zmanipulowałem. Ty natomiast robisz z komentarzy
piaskownicę biorąc wypisując swoje sarkastyczne komentarze których czytanie jest równie przyjemne co skręcanie sobie wora
>To z artykułu którego link podałeś, jeśli "fortel" uważasz za uczciwe i honorowe załatwienie sprawy
Nie był fortel, bo było o Katyniu i był transparent.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.