Facebook Google+ Twitter

Polityczne Reality show po polsku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-30 21:20

Mam już dość Platformy bez Obywatela, Prawa bez Sprawiedliwości, wszelkich Sojuszów Lewicowych nie Demokratycznych, Polskich bez Polaków Stronnictw Ludowych, zapowietrzonej dumnie Unii Polityk nie Realnych, czy innych nowych i starych kanap

Mam już dość tego żenującego politycznego spektaklu, jaki zawładnął Polską. Zamienił politykę polityków w efektowną medialną rozrywkę.
Ale
z każdym dniem, z każdą chwilą przestaje być dla obywatela pasjonująca. Staje się, coraz częściej powodem jego obojętności, wręcz wstydu.

I tak polityka stała się betonowa, nie reformowalna i społecznie hermetyczna. Tworzy i konserwuje sposoby na zachowawczość odrzucając wszelkie próby naprawy tej kompromitującej dla Narodu sytuacji.

Taki system polityczny przemienia potencjalnie uczciwych rodaków w rządnych awansu, kasy i sławy karierowiczów. Kompetencja, wykształcenie, logika, doświadczenie - to wartości dziś podporządkowane wyłącznie elitom władzy, a nie Narodowi. Obywatel
to tylko piękne słowo traktowane bezosobowo.

Mam już dość Platformy bez Obywatela, Prawa bez Sprawiedliwości, wszelkich Sojuszów Lewicowych nie Demokratycznych, Polskich bez Polaków Stronnictw Ludowych, zapowietrzonej dumnie Unii Polityki nie Realnej, czy innych nowych i starych kanapowych poTworów. I tych dopiero powstających i tych już powstałych… . Dość już mam tych partyjnych bytów korzystających zawsze
z tych samych ,,specjalistów’’, z tych samych statutów, z tych samych pomysłów, z tych samych frazesów i etc. .

Nie tylko polityki mi dość.

Również mam dosyć tej ,,chrześcijańskiej’’ literackiej martyrologii wykorzystującej poświęcenie i doznane krzywdy rodaków jako sposobu hodowania w Narodzie nienawiści, chęci zemsty, dziwnie rozumianego patriotyzmu itd. Bardzo proszę: zostawmy historię Polakom!!!. Skończmy te ,,uczone’’ zabawy z bolesną narodową przeszłością. Żadna zemsta nikogo nie wskrzesi!!!

Mam po dziurki socjotechniki używającej lustracji, dekomunizacji, aborcji czy nie przydatnych nikomu rozważań o sensie czy bezsensie kary śmierci, jako sposobu kamuflowania własnej nieporadności.

Chcę rozmawiać o jutrze - nie o wczoraj. Wiem, wiem! Najłatwiej wymądrzać się o tym co już było… . O wiele trudniej zrobić krok do przodu…

Czy polityka polska musi taka być? Czy może być inna? Jak długo ten polityczny reality show może jeszcze w takiej formie wytrwać? Czy politykom wystarczy tylko się po JOWowsku przegrupować ?! Czy taka zmiana trwale coś zmieni?

NIE!!!

Bez wprowadzenia pierwotnie powszechnych procedur większościowych żadna reforma nie ma szans! Każda bez wyjątku stanie się tylko wyschniętym, nic nie wartym kikutem!!! Bo każda inna reforma może mieć tylko wtórny charakter.

Ten żenujący spektakl będzie trwać dopóty, dopóki naród nie wykorzysta pozycji konstytucyjnego suwerena, dopóki nie będzie świadomy własnej wartości, dopóki nie poczuje własnej siły… bo na razie to jest tylko coraz bardziej i bardziej zniesmaczony… .

CDN....

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.10.2009 15:25

Wiedziałem, że daleko kontrowersyjnym musi być oznajmienie, że dość mam również,, ,,chrześcijańskiej’’ literackiej martyrologii''. Ale proszę zwrócić uwagę nie na słowo ,,martyrologia'', a bardziej na słowo ,, literackiej''. Po prostu obserwuję, że twórczość autorów artykułów opisujących niewątpliwie bolesne i wazne zdarzenia z historii Polski propagują nienawiśc, i chęć zemsty szydząc w ten sposób z wartości, które dla Polaka są najważniejsze, a jednoczesnie tak bardzo przez Polaków niepojęte. Szydzą z wartości chrzescijańskich. Gdzie tu jest chleb i pojednanie ?! Tu tylko lecą kamienie.... Władza w Rosji nas prowokuje my oddajemy.. To droga do nikąd...
Pan bardzo słusznie obserwuje: ,,Zaobserwowałem miłą przyjazną atmosferę i usłyszałem słowa, które mogą zaowocować znacznym ociepleniem stosunków Posko - Rosyjskich....'' .. tak jest w istocie! To nie narody się nienawidzą wzajemnie, to polityka zagraniczna Rosji i niestety również Polski tak nami (Narodami) manipuluje. Na płaszczyźne społeczeństw sie dogadujemy, na płaszcyźnie władzy się antagonizujemy. Moze to której stronie jest niezbedne by medialnie istnieć?
Niestety literacka twórczośc ,,historio znawców'' jest bardzo obszerna i przez swoją obszerność nudna. A nuda jest pożądanym sfektem stosowanym przez socjotechników szczególnie w momentach trudnych, a wręcz nieudanych dla partii sprawującej władzę.!

Dziękuje za komentarz
Pozdrawia M. Sz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie znalazł się ktoś, kto publicznie wyraził prawdziwą atmosferę i odczucia, części Polaków, której w życiu przyświeca, nie tylko własne dobro, ale i dobro Polski.
"Również mam dosyć tej ,,chrześcijańskiej’’ literackiej martyrologii wykorzystującej poświęcenie i doznane krzywdy rodaków jako sposobu hodowania w Narodzie nienawiści, chęci zemsty, dziwnie rozumianego patriotyzmu itd. Bardzo proszę: zostawmy historię Polakom!!!. Skończmy te ,,uczone’’ zabawy z bolesną narodową przeszłością. Żadna zemsta nikogo nie wskrzesi!!!" - Kilka dni temu, brałem udział - jako że na grzbiecie noszę już kilkadziesiąt latek - w Apelu Jasnogórskim, transmitowanym przez telewizję "Twam". Zobaczyłem Tam Mnichów Rosyjskich, którzy zostali obdarowani wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zaobserwowałem miłą przyjazną atmosferę i usłyszałem słowa, które mogą zaowocować znacznym ociepleniem stosunków Posko - Rosyjskich.
Rosjanie mówią, że wszystkie krzywdy wyrządzone Polakom wynagrodzili - wyzwalając ich z hytlerowskiej niewoli, tracąc przy tym kilka milionów ludzi. (Różna źródła - różnie podają) Temu, że Rosjanie stracili na terenie Polski wiele wojska - Polacy nie negują. Ofiary wojny ponieśli wszyscy jej uczestnicy. Polakom chodzi o oczyszczenie atmosfery i przyznanie się do popełnienia zbrodni - głównie Katyńskiej. Tak, po prostu, aby sobie można było spojrzeć prosto w oczy. Odnoszę wrażenie, że większość Polaków tak widzi zbliżenie Polski z Rosją. Polacy - myślę - nie występują z roszczeniami finansowymi, ani terytorialnymi. (Choć jakby Rosjanie z dobrej nie wymuszonej woli oddali obwód Królewiecki, to Polacy nie mieli by nic przeciwko temu.)
Pod resztą podpisuę się, bez uwag.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.