Facebook Google+ Twitter

Polityczne sztuki z CBA w tle

Wszystko na to wskazuje, że PiS pod przywództwem braci Kaczyńskich szykuje się do ponownego skoku po władzę. I do walki o to, wykorzystuje bez żadnego zahamowania wszelkie dostępne mu chwyty, nie mające z demokracją wiele wspólnego.

Śledząc od samego początku polityczne i personalne starcia pomiędzy Platformą Obywatelską, a Prawem i Sprawiedliwością, nie można mieć wątpliwości, że mimo wspólnych korzeni politycznych, mentalnych i obyczajowych, pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami dojdzie kiedyś do ostatecznego zwarcia. Jego wynik zadecyduje o politycznej śmierci jednego nich. Wszystko wskazuje na to, że do takiego zwarcia dochodzi dziś i dzieje się to na naszych oczach, albowiem stopień nienawiści pomiędzy PO i PiS sięgnął zenitu, co spowodowało, iż partie te nie liczą się już z nikim i niczym. Przede wszystkim zaś, nie liczą się z obywatelami i prawem, które poprzez swoich przedstawicieli w Sejmie uchwalali. Określenia, przedstawiciele partii politycznych, używam celowo, albowiem od dawna w III RP fikcją jest, że w Sejmie działają przedstawiciele wyborców, czyli całego społeczeństwa i fikcji tej już nikt nawet nie stara się przykryć jakąkolwiek ideologią.

Opozycyjne PiS, widząc zwiększające się z dnia na dzień zagrożenie reelekcji Lecha Kaczyńskiego, zdecydowało się na gwałtowną radykalizację działań politycznych. Skierowane były one przeciwko największemu wrogowi partii, czyli Donaldowi Tuskowi i całej kierowanej przez niego Platformy Obywatelskiej. Prawo i Sprawiedliwość nauczone przykładami z najnowszej historii Polski, dawno zauważyło, że tylko wielkie afery polityczne zdolne są do wywrócenia politycznego porządku i odsunięcia od władzy rządzących polityków. Zdarzało się, że wywoływane afery, wyrzucały konkretnych ludzi na stałe poza polityczny nawias, o czym szczególnie przekonał się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Bo to przecież połączonymi siłami prawicy (czytaj: PO i PiS) medialnie wykreowano tzw. aferę Rywina, w której przeprowadzone postępowanie procesowe nie tylko nie ujawniło w czyim imieniu, rzekomo, Rywin występował, ale i też sam Rywin został skazany za zamiar popełnienia przestępstwa. A w polskim systemie prawa sam zamiar nie jest karalny. Na dokładkę, to, że jakaś afera zaistniała, ustalono w głosowaniu, a konkretnie głosami szeroko rozumianej sejmowej prawicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Panie Thadée Thadeck - jestem przekonany, że jest Pan bardzo młodym człowiekiem i dlatego w Pana postawie emocje górują nad rozumem. A Andriej Wyszyński nie jest ( nie był ) żadnym przedstawicielem lewicy, tylko stalinowskim aparatczykiem, profesorem prawa, prokuratorem i ministrem. Lewica, to bardzo szerokie pojęcie i np. partie socjalistyczne czy socjaldemokratyczne były zawzięcie przez Stalina niszczone, a ich członkowie i działacze bywali rozstrzeliwani lub gnili w gułagach. Zapewne Pan nie wie o tym, a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 18:05

"dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf" - Szanowny Panie Rafale- te słowa wypowiedział jeden z najbardziej znanych osobistości lewicy,ten człowiek jest bardziej bliski większości powyższych komentatorów niż mnie. Znani Polacy pisali na jego temat wiersze, zgoda, ba ......... dla mnie ten osobnik na którego słowa Pan się odwołuje to był ludobójca, największy zbrodniarz w dziejach ludzkości. Ciężko jest dyskutować z kimś powołującym się na tego rodzaju wypowiedzi, wypowiedzi zbrodniarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie thadee nie wiem czy zauważył Pan, jaki wielu komentatorów widzi w sposobie funkcjonowania CBA działalność polityczną. Skoro jednak rzeczywistość przesłania Panu niechęć do partii rządzącej w myśl zasady "dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf" i nie widzi Pan faktów, trudno - ma Pan do tego prawo. Proszę jednak nie oczekiwać, iż będę milczał, gdy widzę, że były szef Ligi Republikańskiej robi politykę wykorzystując instytucję o uprawnieniach policyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ thadee thadeck - mozna miec pretensje o niskim poziom elit, ale sledząc rzecz całą tak, jak kazdy my slacy obywatel naszego kraju pytam pana:
CO ZOSTAŁO UKRADZIONE i KOMU?
Bo narazie w żadnej aferze ani sladu kradzieży czy łapówki, natomiast ja- owszem - jako płatnik podatku czuje, że mnie CBA okrada, pozwalając agentowi szastac pieniędzmi na bezsensowne prowokacje i - przy okazji - jego osobiste dolce vita.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 14:35

Szanowna Pani Stefanio, usiadłem, czy kompromitacją państwa jest złodziej czy łapiący złodzieja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Logiczne uzasadnienie słusznego wniosku.
"Jedynym ratunkiem przed totalną kompromitacją państwa, jest zlikwidowanie CBA i przekazanie jej zadań policji i częściowo ABW".

Komentarz został ukrytyrozwiń

" ... pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami dojdzie kiedyś do ostatecznego zwarcia. Jego wynik zadecyduje o politycznej śmierci jednego nich."

Dość kategoryczna teza. Dlaczego nie mogliby dalej współistnieć z poparciem stale nie mniejszym niż 15-20% ? Zakładając nawet odrodzenie się lewicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 14:11

Bumerang polityczny!!! To koniec PiS? A może PO... Nie!!! To w k.... wreszcie Naród... i już nie długo wymiecie z sejmu całą tą świtę... .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 13:56

określenie Pana Mariusza Kamińskiego "kacyk partyjny....... CBA = policja polityczna" Panie Rafale, ........... i to są słowa dziennikarza, ba .........REDAKTORA! Podziwiam! Proszę powiedzieć tekst emerytowanego 60 letniego, a jakże POLICJANTA, powala z nóg! Przecież o tym miała być dyskusja Panie REDAKTORZE!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórym to się wszytko kojarzy z sierpem i młotem. Podobnie jak bohaterowi anegdoty z "Pieknych dwudziestoletnich" Hłasko, któremu biała husteczka kojarzyła się z dupą. Dlaczego z dupą. Bo mu się wszystko kojarzyło z dupą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.