Facebook Google+ Twitter

Polityczne targi o sześciolatki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 07:22

Lewica pomoże rządzącej koalicji odrzucić prezydenckie weto do ustawy oświatowej, w zamian oczekuje poparcia dla swojego projektu emerytur dla nauczycieli - pisze "Polska".

Ustawa oświatowa wprowadza rozpoczęcie edukacji szkolnej w wieku sześciu lat. Została niedawno zawetowana przez Lecha Kaczyńskiego, ale koalicja PO i PSL zamierza odrzucić weto. Potrzebuje jednak do tego dodatkowych głosów, a te, zdaniem "Polski", ma jej dać Lewica.

Posłowie Lewicy, jak pisze gazeta, oczekują rewanżu w postaci głosowania nad przywilejami do ustawy o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli. SLD chce, aby nauczyciele urodzeni przed 1969 rokiem, którzy przepracowali w zawodzie przynajmniej 20 lat, otrzymywali 100 procent tradycyjnej emerytury zamiast 80 procent.

"Polska" pisze, że ta propozycja już raz przepadła po atakach ze strony PO. Lewica oczekuje, że Platforma tym razem zachowa się inaczej. Natomiast Prawo i Sprawiedliwości, jak podkreśla gazeta, uważa, ze koalicja przehandlowała polską edukację za ustawę medialną i przywileje emerytalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.