Facebook Google+ Twitter

Polityczni Alzheimerzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-10 11:44

Nie, znowu Ty!? Co tym razem? Nie mieszaj mnie do swoich teorii. Obnażaj się sam, Ty ekshibicjonisto!

zgadzam się na publikację artykułu na zasadach Gość Dnia / Fot. Marcin Majkowski (depechmaniac)Mam pewną teorię na nurtujący mnie od dłuższego czasu temat.
- Tak, jak Cię znam, to z pewnością mowa będzie o Kościele. Nie! Daj mi spokój. Ty masz naprawdę z tym problem. Powinieneś odwiedzić psychologa. Być może Ci pomoże? Chociaż wątpię.

A widzisz, jednak mnie nie znasz. Nie o Kościół mi chodzi. Aczkolwiek byłeś blisko. Moja teoria dotyczy polityków. No może nie wszystkich, ale wg mnie większości. Wydaje mi się, że za politykę biorą się sami nieudacznicy. Znaczy się tacy, którzy nie daliby sobie rady w normalnym świecie, wśród normalnych ludzi, normalnej pracy.
- Ciekawe, co Ty nie powiesz. Skoro tacy z nich nieudacznicy, to dlaczego trzymają się kurczowo władzy? Opływają w dostatki, a Ty, powiedzmy udaczniku, ledwo wiążesz koniec z końcem? Kto tu jest nieudacznikiem?

Nie o takie nieudacznictwo mi chodzi. Pomyśl, jaki pracodawca chciałby mieć pracownika takiego jak poseł. Nic mądrego nie powie i nic mądrego nie zrobi. Przynajmniej w większości przypadków tak jest. Do tego wszystkiego chroni go immunitet. Nawet nagany mu nie udzielisz.
- Być może coś w tym jest, ale ja mam kontr-teorię. Wydaje mi się, że społeczeństwo pozbywa się ich i zamyka w sejmie. Wiesz, takie hospicjum sejmowe, na które łoży całe społeczeństwo.

Czyli co? Z twoich słów wynika, że są głupkami?!
- Uważaj, to już jest obraza urzędnika państwowego i na to jest zapewne paragraf. Powiedzmy, że cierpią na jakieś schorzenia cywilizacyjne.

Nie no, przestań proszę. W jaki sposób możesz obrazić głupka, skoro jest głupkiem?
- Skoro Lepperowi udowodniono, że jednak prostytutkę można zgwałcić, to takiemu szarakowi jak Ty, tym bardziej udowodnią, że głupka obrazić można.

Może i masz rację. Zmieńmy zatem głupka na mądrzejszego inaczej. Zachowam się wtedy poprawnie politycznie, a podtekst każdy zrozumie. Popatrz nadaję się na osła, o przepraszam na posła. Też myślę, że ujdzie mi to na sucho. Tak jak oni myślą, że społeczeństwo jest głupie. O przepraszam mądre inaczej. Do tego jeszcze ślepe, upss, niewidome.
- Dobra, zostaw tą swoją poprawność. Wróćmy do Twojej teorii. Nieudacznicy powiadasz. Ciekawe. Chyba każdy chciałby być takim nieudacznikiem, z taką dietą poselską. Nie sądzisz?

Według mnie to nie jest żadna śmietanka społeczeństwa, a jedynie same fusy. Pomyśl, kto zatrudnia pracownika, którego nie można w żaden sposób zweryfikować? Którego nie można zwolnić przed wygaśnięciem kontraktu? Którego nie można ocenić?
-Jak to kto?! Społeczeństwo! Tyle tylko, że weryfikacja jest. Zwolnić można, teoretycznie. Jeśli nie w czasie, to po zakończeniu kadencji. Ocenić też możesz.

Tak, ale odpowiedzialności to już żadnej nie ma za to, co robią. Życzyłbym sobie również takiego komfortu pracy. Czekaj, czekaj. Wspomniałeś o hospicjum. Skoro takie jest Twoje zdanie, to na jaką chorobę cierpią politycy?
- Nie jestem pewien, Autyzm może? Dopóki nie wejdą do sejmu, wydają się normalni, niczym z naszej bajki. Jak już wejdą, to mają swój własny świat baśniowy. Nic do nich nie dociera.

Ja bym postawił jednak inną diagnozę panie doktorze. Alzheimer. Objawy, które wymieniłeś bardziej mi pasują do tej choroby. Wiesz, chory wraz z postępem choroby zapomina kim jest i do kogo należy.
- Rzeczywiście coś w tym jest. Teraz rozumiem, czemu oni nic nie pamiętają i dlaczego my ich wysyłamy do tego hospicjum.

Wiesz co, chyba jednak przychylę się do Twojej teorii o hospicjum. Lepiej mi z tym będzie. Bo, jeśli wg mojej teorii oni są nieudacznikami, to kim ja jestem, jak słusznie zauważyłeś? Wolę myśleć, że są mądrzejsi inaczej i my ich wysyłamy do tego hospicjum na leczenie.
- Tak tylko wiesz, ja już mam dosyć łożenia na to całe hospicjum.

To co? Wysyłamy się przy najbliższej okazji, znaczy staramy się o przydział? To już niedługo.
- Nie, ja chyba jednak podziękuję. Jeśli mam podzielić ich los i rozwinie się u mnie taki Alzheimer, to wolę zostać wg Twojej teorii tym udacznikiem.

Wywiad z samym sobą, na potrzeby artykułu, przeprowadził dla Państwa Marcin Majkowski vel DEPECHMANIAC.

Tekst pierwotnie ukazał się na stronie gazetawirtualna.pl

KOPIOWANIE I WYKORZYSTYWANIE TREŚCI I ZDJĘĆ ZAWARTYCH W ARTYKULE BEZ ZGODY AUTORA JEST ZABRONIONE (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.