Facebook Google+ Twitter

Polityczni kanibale - czyli niemoc rządzenia

Jesteśmy pracodawcami polityków. Zatrudniliśmy ich na odpowiedzialnych stanowiskach, oczekując od nich wywiązywania się z obowiązków. Skoro zawiedli - zwolnijmy ich!

Pojawiają się liczne głosy, że przyszłe wybory wygra PiS. To niewątpliwie czarny scenariusz i najgorszy z możliwych. Oto bowiem jak zły sen jawi się możliwość dalszego sprawowania władzy przez ludzi, którzy tej władzy w żaden sposób sprawować już nigdy nie powinni. Jeszcze bardziej smutnym jest fakt, że nie ma żadnej alternatywy. Bracia Kaczyńscy uczynili z polityki swoistego rodzaju kuriozum, swoim działaniem nadali polityce nowy wymiar, wymiar absurdu i groteski. Polityka jest tą z dziedzin życia, w której nie sposób uniknąć mniejszego lub większego "brudu", nie sposób uniknąć kłamstw, zgrzytów czy nieporozumień. Politycy nie są wolni od popełniania błędów, bo bycie politykiem nie świadczy o byciu kimś nadzwyczajnym, ale tego właśnie politycy żadną miarą nie chcą przyjąć do wiadomości. W swoich niepojętych imaginacjach uznają swoją nieomylność i zdolność do sprawowania władzy tylko dlatego, że tą zapewnił im elektorat. Elektorat to swego rodzaju pracodawca, który poprzez oddanie swojego głosu zatrudnia polityków, aby ci sumiennie wywiązywali się ze swoich obowiązków zwłaszcza, że płaci im za to wysokie wynagrodzenie.

Ja co prawda nie zatrudniałem obecnie rządzących do tej tak odpowiedzialnej pracy, ale wszyscy, którzy przyłożyli do tego rękę, mają możliwość zwolnienia ich z roboty, i to dyscyplinarnie. Wracając do polityki Kaczyńskich, to wręcz podręcznikowo pokazują, jak ta prowadzona być nie powinna. Zanim PiS objął rządy, przytomnie przestrzegano, że zostawi po sobie gruzowisko i tak jest w istocie. Do uprzątnięcia tego całego bałaganu potrzeba będzie nielichego wysiłku i samozaparcia. Pytanie tylko, kto tego dokona? Uprawiany bez żadnych reguł polityczny kanibalizm musi skończyć się wymiotami, a przynajmniej czkawką. "Wyrzynanie" politycznych konkurentów, zarówno z zewnątrz jak i we własnych szeregach, obrazuje niemoc i brak jakichkolwiek predyspozycji do tworzenia czy współtworzenia silnego i poważnego rządu. PiS obśmiewa obietnice wyborcze i swoich wyborców, odsuwa od władzy wyrazistego i charyzmatycznego premiera - Kazimierza Marcinkiewicza, pozbywa się Radosława Sikorskiego i miesza z błotem Pawła Zalewskiego za to, że ten zgodnie z mocą swojego stanowiska śmie zadać pytanie nietykalnej Annie Fotydze, której kapitalnie udaję się ośmieszać Polskę przy każdej możliwej okazji. Mamy modelowy przykład niszczenia państwa, nie wyłączając nielicznych aczkolwiek kompetentnych polityków. Partykularne interesy rządzących nieudaczników skrywane są za parawanem haseł o solidarnej i taniej Polsce. Dodajmy - haseł bez pokrycia. Niezrozumiałe przekuwanie porażki w sukces, kłamstwa, intrygi i prowokacje, matactwa i afery - to cechuję obecnie rządzących.

Czy jako potencjalni pracodawcy tego właśnie chcemy? Czy chcemy kontynuacji haniebnego i wielce szkodliwego modelu rządzenia? Czy chcemy mieć przypiętą łatkę wasali Watykanu i Stanów Zjednoczonych? Czy chcemy ingerencji dostojników kościelnych w każdą dziedzinę życia politycznej nie wyłączając? Czy chcemy oglądać Zytę Gilowską, wijącą się w pochwalnych peanach na cześć premiera i prezydenta lub profesora Religę, który gotów koszulę na piersi rozrywając niczym Rejtan bronić do upadłego tego, w co sam zapewne nie wierzy? Czy chcemy zapewnić ciepłe posady Kaczyńskim, którzy chcąc być u steru władzy, nie potrafią wydukać słowa w obcym języku, a i z językiem polskim mają problemy? Czy chcemy być ośmieszani w oczach świata i w każdym jego zakątku ukrywać swoją narodowość?

Takich pytań można by postawić wiele i jeszcze więcej. Do każdego z tych pytań odpowiedź mogłaby być tylko jedna - nie! Polsce potrzebni są prawdziwi mężowie stanu oddani bez reszty służbie państwu i narodowi. Potrzebni są ludzie niebywałego honoru i kompetencji, których zasady będą obowiązywać, ludzi, którzy ustalając hasło wyborcze, na przykład "Zmienimy Polskę na lepszą" - to zgodnie z deklaracją - zmienią Polskę na lepszą w przeciwieństwie do obecnie rządzących, którzy bez żadnego zażenowania wycierają sobie gębę pustymi frazesami i bzdurzą coś o zasadach które zobowiązują. Bo patrząc na to co wyprawiają miłościwie nam panujący, nie trudno wyobrazić sobie rysunek w niemieckiej prasie, ukazujący dwóch braci bliźniaków, trzymających wspólnie transparent z hasłem wyborczym - "Nie mamy żadnych zasad".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jankot, zgadzam sie z tobą całkowicie. Ostatnio na w24 sporo takich odezw. Same gazetowe kalki, żadnej racjonalnej analizy. Publikuje je nawet jakaś powiatowa, długoletnia aktywistka partyjna. Ciekawe jest to, ze piszący takie odezwy uwierzyli w to wszystko, w co traktują z przymrużeniem oka sami twórcy tych kalek. Oni wiedzą w co grają i nawet specjalnie sie prywatnie na siebie nie obrażają. Propaganda używana w walce politycznej opiera sie na kalkach językowych, odwracaniu znaczen, graniu na emocjach i tworzeniu sobie obozu wyznawców.W swiecie polityków nikt nie ma o to do przeciwnikow szczegołnych pretensji. O ile Kaczyńscy są dla przeciwników z PO troche smieszni , to tylko dlatego, ze trudno było ich namowic do PRowskich metod bo są zbytnimi idealistami i "rewolucjonistami" chcącymi przekształcić system. W/g wiekszosci polskiej klasy politycznej taka postawa jest anachroniczna i nieskuteczna. Mozliwe, ze maja rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

erasmus, to nie są zachcianki opozycji. PiS deklarował prawą i sprawiedliwą Polskę. Ponoć prawda jest zasadą rządów Kaczyńskich, co jest wszem i wobec oznajmiane poprzez liczne banery.
Opozycja więc, nie domaga się czegoś szczególnego; żąda tylko prawdy.
Dlaczego więc się kluczy i ucieka od jej ujawnienia?

A jankotowi powiem, że tekst jest znakomity!
Artykuł podaje w sposób zwarty kwintesencję działalności obecnego rządu.
Rozpisując to na zadania, autor musiałby napisać sporych rozmiarów książke. A może kiedyś to zrobi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twój tekst jest to zwykła, niezbyt zręcznie napisana, ODEZWA przedwyborcza.
PiS jest be-be.OK, ale dlaczego? Dlatego, że absurd, groteska, bałagan, zły sen, gruzowisko, kłamstwa, intrygi i prowokacje, matactwa i afery itp, itd – ale KONKRETNIE CO? Twój tekst jest tak ogólnikowy, że można go używac jako formularz: wpisać wybrane dane a niepotrzebne skreslić.
Nienawidzę odezw, wszystkie kojarzą mi się z ogłoszeniem stanu wojennego. Jako dowód i dla porównania podaje poniżej fragment przemówienia gen. Jaruzelskiego.
„Obywatelki i obywatele Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej! .... Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Struktury państwa przestają działać. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści - sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji.”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio! Gdyby rządzący spełniali zachcianki opozycji, to rozbił by się ten podział na lepszych i gorszych. Świetnie pasuje scena z Rysia: poseł koalicji - wielki kawał mięsa, poseł opozycji - mniejszy, inny poseł opozycji - w więzieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcinie ,tak więc wspomniałem o braku alternatywy ,co w takim samym stopniu jest przerażające ,co ponowne rządy PISiaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariuszu, wyjątkowo dobrze napisany tekst.
Ale pytanie... Więc kto jest tymi "ludźmi honoru, co zmienią Polskę na lepsze" ?
Może Aleksander "Goleń" Kwaśniewski, Leszek "mafioso" Miller albo chłopaki z Mafii Paliwowej?
hahahahaha
Nic tylko czekać na powrót gangsterów do koryta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwolnimy, a za chwilę przyjmiemy z powrotem bo wybór jest praktycznie żaden...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże trafna i słuszna ocena! /+/
Również chciałabym zwolnić, natychmiast. Też ich nie wybierałam i uważam, złym posunięciem byłyby zarządzone teraz wybory. Przedtem, powinni spełnić żądania opozycji. Wyjaśnienia, odkryją prawdziwe twarze "władców" IV RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.