Facebook Google+ Twitter

Politycznie niepoprawne podsumownanie drugiej tury

Niestety jak i pierwsza, tak i druga tura wyborów wiła się jak flaki z olejem. Była niezwykle przewidywalna i mało merytoryczna. Nie znaczy to jednak, że nic się nie działo...

 / Fot. Tomasz Górny, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_Pa%C5%82ac_Prezydencki_P3288975_%28Nemo5576%29.jpgZ niekończącej się michy wspomnianych oleistych flaków, udało się jednak kilka kawałków mięska wyłowić. Trzeba nadmienić, że często krwistego mięska, ale przeważnie nie dość, że było dość żylaste, to w dodatku jakieś takie rozgotowane. Trzymając się kuchennej terminologii, drugą turę, zresztą tak jak i pierwszą, nazwać można politycznym zakalcem. Niemniej jednak, ostatecznie nie mi przyjdzie decydować o jakości mijającej kampanii, ale wyborcom, którym jednak przypomnę kilka ciekawych wydarzeń.

Zastrzelić i wypatroszyć

Najostrzej drugą turę rozpoczął chyba Janusz Palikot mówiąc - "Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie". No comment.
 / Fot. Andrzej Piasecki, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bronis%C5%82aw_Komorowski_by_Foksal.jpg
Orła cień... w Afganistanie

Bronisławowi Komorowskiemu naprawdę zależy... W ciągu jednej doby zwiedził chyba pół świata i warto dodać, że odbyło się to w drodze do Afganistanu i bynajmniej nie "Bronkobusem", ale aż czterema samolotami (dwa polskie, niemiecki oraz szwedzki). W samym Afganistanie też jeszcze nie było "Bronkobusów", więc Amerykanie musieli odwołać z linii frontu wojny z terroryzmem kilka swoich helikopterów, by te wiernie służyły naszemu marszałkowi.

 / Fot. Olek Remesz, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blok_operacyjny.jpgBatalia o zdrowie

Po co nam wyroki sądowe, kłamstwa prywatyzacyjne i cały ten bełkot polityczny o zdrowiu i służbie tego zdrowia? Spójrzmy na rzeczywistość... Niedawno poszedłem do przychodni publicznej, by dostać zaświadczenie o możliwości podjęcia pracy. W recepcji skierowano mnie do pokoju pielęgniarskiego, gdzie przy okazji pomiaru ciśnienia, pielęgniarka powiedziała, że jak przyjdę na następny dzień, po godzinie 15.30, to - cytuję - "w pokoju nr 205 będzie Pani dr (tu nazwisko) i pan jej tam da 50 złotych i ona panu to podbije, bo na te wszystkie badania to pan ze trzy stówki wyda". Zastanawiam się zatem, o czym tu w ogóle gadać?! Wszystko działa, w dodatku szybko i oszczędnie.

Konwencja Krajowa PO

 / Fot. Yonash3k, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Platforma_Obywatelska_Blue_March,_Old_Town,_Warsaw,_7_Oct_2006.jpgKrzyczeli, klaskali, grozili, wypominali, zaskakiwali i zachwycali. O, tak! Wielką Krajową Konwencją zachwyciła wszystkich Platforma Obywatelska. Niemalże poprzez aklamację wybrany został nowo-stary przewodniczący Donald Tusk, a że przed partyjnym zlotem wyraził przekonanie, że obecnie "szefem obozu szerszego nawet niż Platforma Obywatelska jest Bronisław Komorowski", nie trudno było przewidzieć, że konwencja krajowa przerodzi się w konwencję wyborczą, choć były i wątki historyczne - przewodniczący Tusk nie wykluczył, że "za kilkadziesiąt godzin odkryje, że dziadek Jarosława Kaczyńskiego był w Wehrmachcie, a może w Armii Rosyjskiej". Czegoś nie wiemy, panie premierze?!

 / Fot. Ewa Dryjanska, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Grzegorz_Napieralski2.jpgWielką miłością do Grzesia

Nie, nie strzelali nią, raczej pałali - pisowcy i platformersi, ale chyba krótko. I z lekką chyba przewagą dla tych pierwszych. Zresztą nie była to miłość do samego Napieralskiego, ale do całej lewicy i warto dodać, że dość nieudolna. Wszakże poseł Górski z PiS całkiem niedawno stwierdził na swym blogu, że "Jarosław Kaczyński dryfuje na lewo wyłącznie taktycznie. To jest retoryka wyborcza. Wiadomo, że bez elektoratu lewicowego tych wyborów nie wygramy..." Chciał pewnie uspokoić ultraprawicowych wyborców PiS, których zrazić mógł romans prezesa ich partii z postkomu... - przepraszam - lewicą, nowoczesną i europejską, a jakże!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Te debaty to ping-pong a na końcu pośmieją się z elektoratów. udany artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, nie jestem w temacie więc nie kumam. Trudno powiedzieć kim był i jest Oleksy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjaśnię: Józef Oleksy do 21 czerwca: Olin, agent, zdrajca etc. Po 21 czerwca: polityk lewicowy średniego pokolenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Urszulo nie rozumie "nowoczesny , lewicowy agent KGB rządzi"???????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert dokładnie tak jest. Tylko dziwią mnie wyborcy zarzucając jednemu to co jest również udziałem drugiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda Kaczyński zna Konstytucję ale powiedz jaką realną kiełbasę może obiecać Prezydent jak może kupić wyborców stąd te drzewo z gruszkami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, oni obaj wiedzą, że ich spełnić nie mogą. Ale większość ludzi nie wie...

*5 za tekst, nowoczesny, lewicowy agent KGB rządzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paryż wart jest mszy i los Polaków jest warty każdego paktu chyba że Pan uważa inaczej. Reszta tekstu b.trafna. Magdo Kaczyński mówiąc o olimpiadzie wytłumaczył że chodzi o wyzwolenie energii i tu ma rację. Szans oczywiście nie ma skoro do dziś nie ma w Warszawie hali z prawdziwego zdarzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ode mnie również piątka za wierne i dowcipne oddanie atmosfery kampanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz 5* Uważnie analizując wszystkie (tak mi się wydaje) wypowiedzi kandydatów zauważyłam , że marszałek ma na bakier ze znajomością Konstytucji. Zwłaszcza jeżeli chodzi o służbę zdrowia. Najśmieszniejsze jest to, że obaj składają obietnice na wyrost. Zapewniają, że dokonają pewnych zmian, zmian , które tylko należą do rządu. Czyli nie znając Konstytucji składają obietnice , których spełnić nie mogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.