Facebook Google+ Twitter

Polityczny (prawicowy) zgrzyt na Podkarpaciu

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra zaapelował do Marka Jurka z Prawicy Rzeczpospolitej o rezygnację ze startu w wyborach uzupełniających do Senatu.

Marek Jurek / Fot. Paweł NowakPutra powiedział, że byłoby to - jak to określił - honorowe rozwiązanie, bowiem mandat jest po zmarłym senatorze PiS-u Andrzeju Mazurkiewiczu. Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość - równocześnie poseł tej partii z Podkarpacia - Stanisław Zając jest według Putry najlepszym ze wszystkich 13. zarejestrowanych kandydatów. Wśród nich są m.in.: Andrzej Lepper, Zygmunt Wrzodak czy Mirosław Orzechowski.

Wicemarszałek Sejmu wykluczył zwycięstwo w wyborach uzupełniających przedstawiciela Platformy Obywatelskiej Macieja Lewickiego z Przemyśla. Szczególnie w sytuacji gdy rządząca koalicja - w ocenie Putry - dyskryminuje ten region. Ma o tym m.in. świadczyć skreślenie wielu projektów - w tym Podkarpackich - z listy skierowanych do realizacji, w ramach programu Polski Wschodniej.

Troska o rozwój regionu - a nie kampania wyborcza - miały być według Putry celem weekendowej wizyty na Podkarpaciu licznej reprezentacji PiS-u. Tydzień temu natomiast u Stanisława Zajaca - kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu, z okręgu krośnieńsko-przemyskiego gościł prywatnie prezydent Lech Kaczyński.

Były marszałek Sejmu, przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej, Marek Jurek szybko zareagował na wypowiedź Putry.

Oświadczenie Marka Jurka

- Wicemarszałek Krzysztof Putra posłużył się w kampanii wyborczej osobą ś.p. senatora Andrzeja Mazurkiewicza - pisze w oświadczeniu Marek Jurek.

"Krzysztof Putra użył pamięci zmarłego Senatora, by zanegować prawo mieszkańców Podkarpacia do wyboru jego następcy, by domagać się dla swojej partii przywilejów wyborczych, by obrażać ludzi. Obrażanie ludzi stoi w jaskrawej sprzeczności z oficjalnymi deklaracjami PiS o jedności prawicy. Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli o zjednoczenie przeciw brutalizacji i zdziczeniu polskiej polityki."
Marek Jurek

Wybory uzupełniające na Podkarpaciu odbędą się 22 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.06.2008 23:26

bodek - kazdy ma swoj gust nie musi sie Tobie to podobac - chcialem podpowiedziec Łukaszowi nic wiecej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziex za info ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2008 18:42

Czesc Łukasz umieszczajac swoje zdjecie na w24 ktore nie zostalo kupione przez w24 w Agencji Mazur zlamales chyba warunki umowy, ktore z nimi podpisales o ile wiem podpisujac umowe z mazurem mozesz tylko robic zdjecia dla nichi nie mozesz pokazywac prac jakie dla nich robisz tak w skrucie - wiem bo sam taka sama umowe mi przedstawili na pierwszy rzut oka nic nie widac ale trzeba sie wczytac glebiej - nie chce sie madrzyc ale taka rada kolegi z brazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.