Facebook Google+ Twitter

Polityk 2012 roku. Barack Obama zwycięzcą plebiscytu

Barack Obama został laureatem plebiscytu Polityk 2012 roku. Zdobył on 50 proc. Waszych głosów. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (26 proc.), trzecie Tadeusz Rydzyk (11 proc.) W sondzie oddano 301 głosów.

 / Fot. EPA/Cory Lum / Fot. Wiadomości24Pięciu zagranicznych kandydatów do miana polityka roku przedstawiła redakcja Wiadomości24. Z kolei pięciu Polaków wskazaliście Wy. Spośród dziesiątki wybraliście tego jednego: Polityka roku 2012. Głosowanie trwało do 15 stycznia.

Pierwsza piątka kandydatów wybranych przez redakcję:

1. Barack Obama - prezydent Stanów Zjednoczonych pokonał kandydata republikanów Mitta Romneya i zapewnił sobie reelekcję. Zadanie nie było łatwe, tuż przed wyborami obaj kandydaci szli łeb w łeb.

2. Władimir Putin 4 marca 2012 roku został ponownie wybrany prezydentem Federacji Rosyjskiej. Start Putina w wyborach był kontrowersyjny. Wcześniej przez dwie kadencje kierował państwem, a następnie został premierem.

3. François Hollande, to kolejny polityk, który objął stery państwa w 2012 roku. Kandydat lewicy pokonał Nicolasa Sarkozy'ego uzyskując w drugiej turze wyborów 51,63 proc. głosów.

4. Angela Merkel w 2012 r. umocniła pozycję swojego kraju na arenie Unii Europejskiej. Niemcy odegrały kluczową rolę w próbie rozwiązania kryzysu greckiego.

5. Mahmud Ahmadineżad, prezydent Iranu to postać, która budzi skrajne emocje. Stany Zjednoczone oskarżają Iran o dozbrajanie Hamasu, szerokim echem odbiła się zapowiedź blokady cieśniny Ormuz przez irańską marynarkę. Zwolennicy prezydenta podkreślają jego zasługi dla wzmocnienia pozycji państwa w świecie.

Politycy zgłoszeni przez Was

6. Bronisław Komorowski, bo choć nie jest idealny, ale urząd swój sprawuje poprawnie, bez większych gaf. O niebo lepiej jak poprzednik. (Andrzej Chorążewicz)

7. Donald Tusk, bo biorąc pod uwagę zmasowane ataki opozycji, tragedię smoleńską i niezależne od człowieka klęski żywiołowe jakie zdarzyły się w trakcie pierwszej i drugiej kadencji oraz fakt, że dostał od wyborców władzę właśnie na druga kadencję, co się jeszcze w Polsce przed nim nie zdarzyło, zasłużył na to. (Jadwiga Kowalczyk)

8. Jarosław Kaczyński, bo choć go poniżają przeciwnicy, a jednak komuniści boją się go jak ognia/''Ognia''. (Robert Ramark). Jako jedyny przeciwstawił się złu. (Jerzy Konopka)

9. Tadeusz Rydzyk. Dlaczego, skoro z punktu widzenia zasad formalnych tego plebiscytu "Ojciec" Rydzyk nie może (?) brać w nim udziału. A właśnie, w tym miejscu pytam, dlaczego? Przecież z Tadeusza Rydzyka jest taki "ojciec", jak ze mnie ksiądz. Człowiek robi legalne (a czy etyczne?) interesy na wielką skalę, każda władza idzie mu na ustępstwa, tolerując wszystkie jego poczynania, a jak jest "niegrzeczny", to tylko wygraża mu paluszkiem, bez żadnych konsekwencji prawnych i administracyjnych. Za nic ma ustalone zasady etyczne, które sam propaguje. Możliwości jakie daje UE wykorzystuje jawnie instrumentalnie (tak samo zresztą, jak ...kościół), nie bawiąc się w jakąś tam nawet pozorną spolegliwość. Czyż nie są to cechy "rasowego" polityka? Jest to jedyny chyba w tej chwili człowiek na scenie politycznej w Polsce (bardzo mi się podoba to określenie, ponieważ ono odzwierciedla groteskowość "ciężkiej" pracy pro publico bono wszystkich polityków), który ma posłuch w tak olbrzymiej masie społeczeństwa. A więc jest to bardzo zdolny i skuteczny polityk! Trafiło na niego, aby walczyć z jedynie słuszną tylko prawdą - prawdą antykaczyńską. Tak już wtłoczono do głów Polakom ową dwubiegunowość, że istnieje już powszechne mniemanie, iż innej opcji nie ma, że jest ona, po prostu, niemożliwa. (Marek Chorążewicz)

10. Janusz Piechociński

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Powtórny wybór Obamy na prezydenta oraz głęboki zwrot w polityce Putina były w moim pojęciu najważniejszymi wydarzeniami międzynarodowymi minionego roku. Congratulations mister President!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że mój kandydat wygrał. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcówce bardzo aktywny był G. Depardieu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko fajnie ale dlaczego w sondzie nie uwzględniono głosu na "żaden z wymienionych"? Czy powinniśmy znowu glosować na "mniejsze zło"? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że lepszym uzasadnieniem dla kandydatury Ojca dr Tadeusza Rydzyka byłby cytat: "Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się cezarowi" (J 19, 12). Po tych słowach uległ i "wydał im Jezusa, aby Go ukrzyżowano" (J 19, 16). Reasumując nikt nie ma prawa zabraniać bliźniemu wypowiadania się na tematy polityczne a właśnie za to został ukrzyżowany Jezus Chrystus czy ścięty Jan Chrzciciel.
Natomiast kandydaturę premiera Donalda Tuska i jego trwanie u steru państwa można by uznać za równie ciekawe co zaskakujące i przyrównać do omamienia Niemców przez Adolfa Hitlera:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matematyka mnie zawodzi, tu jest jakaś inna... w tej sondzie, bo:

Przy 51 głosach dla Jarosława Kaczyńskiego było 18 procent i to było pierwsze miejsce. natomiast teraz ktoś oddał głos załóżmy, że na JK, to skąd wzięło się aż trzy miejsca pierwsze, ex aequo, po 17 procent?

51 = 100% a więc jeden głos = 1.96

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż ja widzę? A jednak... mamy dowód na to, że ziści się powiedzenie pochodzące od Najwyższego, że "kto jest poniżany wywyższonym będzie"... Mamy jednak Zbawiciela! Na 51 oddanych głosów 18 procent.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To głosujcie na człowieka najskuteczniejszego, Tadeusza Rydzyka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głosuję tak jak pani Jadwiga.
Donald Tusk wygrał jako pierwszy - drugi raz.
On rządzi, "Staruch" siedzi, Jarosław Kaczyński wiedząc co powiedzieć, nie wie co mówi, psy szczekają, a karawana idzie dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale błędne zacytowanie mojego komentarza odbiera mój przekaz. Cytuje''Jarosław Kaczyński- tak go poniżają przeciwnicy a jednak boją się jak ognia/ jak ''Ognia'' komuniści/. ''
Swoją drogą ma Pan też rację, komuniści też go się boją. Serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku Panie Rafale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.