Facebook Google+ Twitter

Polityk przedstawi orędzie Benedykta XVI na Wielki Post

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Hans-Gert Pöttering, 4 lutego br., w Watykanie przedstawi orędzie papieża Benedykta XVI na Wielki Post.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/Hans-Gert_Poettering_(2007).jpgZasiadający w Parlamencie Europejskim od początku wyborów bezpośrednich do niego, tj. od 1979 roku, Pöttering, wraz z kard. Paulo Josef Cordesem, przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum i prał. Giampietro Dal Toso, podsekretarzem tego urzędu, na konferencji prasowej przedstawi dokument papieski, zatytułowany "Sprawiedliwość Boża objawiła się przez wiarę w Jezusa Chrystusa" (Rz 3,21-22), będący wprowadzeniem wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego do Wielkiego Postu, którego uwieńczenie stanowi Triduum Paschalne, wydarzenia kluczowe dla wiary chrześcijańskiej.

Do jednej z ostatnich aktywności Pötteringa, należy wypowiedź odnosząc się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Finki, która wyraziła swoje zniesmaczanie, wynikające z posyłania dzieci do szkół, w których dominującym symbolem jest krzyż. Zdaniem Pötteringa, decyzja Trybunału z 3 listopada 2009, nakazująca usunięcie krzyży z włoskich szkół, jest symptomem niezrozumienia warunków dialogu kulturowego we współczesnym świecie, jak również niezrozumieniem, że krzyż jest znakiem miłości Bożej.

Hans-Gert Pöttering, urodzony 15 września 1945 roku, obecnie zajmuje stanowisko przewodniczącego Fundacji im. Konrada Adenauera. W PE należy do frakcji Europejskiej Partii Ludowej, skupiającej chrześcijańskich posłów w PE. W Niemczech należy do Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU).

www.ekai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.