Facebook Google+ Twitter

Polityk z Treviso przeprasza za neofaszystowską wypowiedź

Imigranci mają być traktowani metodami esesmanów, a o ich pobycie we Włoszech ma decydować swoista kwarantanna - ten pomysł członka Ligi Północnej Giorgio Bettio wstrząsnął przed dwoma dniami włoską opinią publiczną. Polityk już przeprosił za te słowa, ale wielu mieszkańców Treviso popiera Bettio.

Mostek w Treviso / Fot. Gary Houston, źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:20050528-015-treviso-sile.jpg– Jeśli chodzi o obcokrajowców, to powinniśmy zacząć używać tych samych metod co SS. Za każdego naszego mieszkańca, który zostanie pokrzywdzony przez imigrantów powinno być ukaranych przynajmniej dziesięciu obcokrajowców – powiedział Giorgio Bettio na wtorkowym posiedzeniu zarządu miasta. – Jest to nie pomyślenia, żeby obcokrajowcy, którzy zamieszkują w naszych kamienicach terroryzowali mieszkańców i zamiast dostosować się do naszych reguł chcą wprowadzać swoje „prawo”.

Bettio postulował wprowadzenie swoistej kwarantanny dla imigrantów. – Imigranci, którzy chcą się zameldować, jeśli spełniają wszystkie warunki ku temu, powinni być pod obserwacją przynajmniej przez 6 miesięcy. Specjalnie powołana komisja powinna kontrolować ich przemieszczenia i czerpać informacje o ich zachowaniu i trybie życie nawet od sąsiadów. Jeśli obcokrajowiec w tym okresie „zda egzamin” może zostać, w przeciwnym razie powinien być jeszcze obserwowany przez 3 miesiące i ewentualnie wydalony – mówił Bettio.

Zdaniem włoskich mediów, powodem takiej wypowiedzi był konflikt między matką polityka a jej sąsiadem, wyznawcą islamu.

Włoska scena polityczna natychmiast zareagowała potępiając takie zachowanie. Wiceprezydent Izby Posłów Pierluigi Castagnetti skomentował:
– Teraz miarka się przebrała. Treviso – miasto byłego prezydenta z Ligi Giancarlo Gentilini zwanego „szeryfem”, ponownie wraca w skandaliczny sposób na scenę krajową. Liga Północna powinna jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki w tej sprawie, instytucje rządowe również.

Wczoraj Bettio złożył swoje oficjalne przeprosiny.
– Wypowiedziałam te słowa będąc jeszcze zdenerwowany tym, co spotkało moją mamę i groźbami, jakie otrzymała. Niewybaczalne jest to, że powołałem sie na hitlerowską policję. Już nigdy nie wypowiem takich czy podobnych słów. Aby chociaż w minimalnym stopniu usprawiedliwić moją wypowiedź chcę oświadczyć, że słowa te zostały wypowiedziane już po zakończonej sesji – oświadczył ANSIE kontrowersyjny polityk.

Gubernator regionu Veneto Giancarlo Galon zapowiedział, że region oskarży Giorgio Betto za propagandę neofaszystowskich poglądów.

***

W północnej części Włoch obcokrajowcy nie są mile widziani, pomimo tego, że włoskie firmy rozwijają się dzięki pracującym tam imigrantom. Prezydenci padańskich miast stają się "szeryfami", ustalając własne prawa.
Przerażające w tej sprawie jest poparcie, jakie Bettio otrzymał od mieszkańców Treviso. Jeszcze tego samego dnia, gdy padła skandaliczna wypowiedź polityka, Betiio był zatrzymywany na ulicy przez mieszkańców Treviso, otrzymując słowa solidarności i pochwałę za wypowiedziane słowa. Niepokojący dla Włochów jest też fakt, że osoba publiczna ma mocno neofaszystowskie poglądy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

I jeszcze jedno uzupełnienie (także za "Corriere..." ) - prokurator wszczął śledztwo w związku z podejrzeniem przestępstwa głoszenia haseł neofaszystowskich przez pana Bettio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2007 19:15

become, cudowny test! Następnym razem proponuje, żebyś przetestował, czy nabranie rozpędu i uderzenie głową w ścianę poczyni u Ciebie jakieś szkody.

+ dla rekompensaty - i za świetny debiut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reakcja już jest. Po 16. Corriere della Sera dodało do wcześniejszej informacji o zdarzeniu słowa przeprosin burmistrza, który wycofywał się z tego makabrycznego planu. Tłumaczył, że była to wypowiedź bardzo emocjonalna i po prostu głupia. "+"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać tego typu pomysły rodzą się nie tylko w Polsce. W dodatku ich autorami nie są jacyśtam neonaziści, tylko urzędnicy. (+) za poruszenie tematu. Warto by było śledzić dalszy rozwój tej sprawy i przedstawić jej finał na W24

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2007 15:22

testowo i tak trafilo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fantastyczny pomysł, obozy pracy to dopiero w następnej kolejności?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paranoja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2007 13:44

(+) il debutto perfetto :) Czekamy na wiecej!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tacy włoscy wszechpolacy :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.