Facebook Google+ Twitter

Polityka: Czuma w USA jest ścigany za długi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-02-10 17:52

Tygodnik "Polityka" dotarł do osób, które poświadczają, że w czasie swojego pobytu w USA minister sprawiedliwości Andrzej Czuma pożyczał od nich duże sumy pieniędzy i ich nie oddawał. Podobne sytuacje zaistniały w relacjach z instytucjami, m.in. bankami i szpitalem. Czuma stawał za to przed sądem.

Dziennikarz "Polityki" w artykule wymienia osoby i instytucje, których wierzycielem był Czuma. Wśród nich znajdują się m.in. Mieczysław Klasa, centrum medyczne Our Lady of the Resurrection Medical czy Capital One Bank.

Długi Andrzeja Czumy oscylowały na poziomie kilku tysięcy dolarów i były wynikiem niepłacenia debetu czy opłat za usługi medyczne. Minister zaciągał je od początku lat 90., ostatnie informacje dotyczą 2005 roku, kiedy Czuma ubiegał się o mandat posła.

Premier Tusk nie wierzy w te oskarżenia i utrzymuje, że Czuma jest "krystalicznie czysty". Donald Tusk podkreślił, że nie pytał swego ministra, czy kiedykolwiek miał długi, ale czy obecnie jest zadłużony. Dodał, że instytucje amerykańskie potwierdzają brak zobowiązań Andrzeja Czumy.

Syn Andrzeja Czumy i jednocześnie jego asystent zapowiedział, że za te informacje tygodnik zostanie pozwany do sądu.

Źródło: polityka.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minister Sprawiedliwosci z taka przeszloscia !
Od jego nominacji mowa byla tylko o jego przeszlosci, z taka przeszloscia to dobry minister bedzie. teraz wyszla inna przeszlosc i wtopa ! A Donald to swoich ludzi chyba zwolnic powinien, ze tak mu kandydata na ministra sprawdzili :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.