Facebook Google+ Twitter

Polityka Morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020

16 stycznia 2014 r. w Akademii Morskiej w Gdyni odbędzie się debata społeczna „Polityka Morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020”.

 / Fot. klaster morski„Polityka Morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020” organizowana jest w Akademii Morskiej w Gdyni - Aula AMG im. T. Meissnera (Gmach główny, I piętro) w ramach seminarium naukowców i praktyków "Ekonomia i Zarządzanie w XXI wieku" prowadzonego przez Katedrę Ekonomii i Zarządzania.

Powodem organizowanej debaty jest stwierdzenie, iż projekt Międzyresortowego Zespołu ds. Polityki Morskiej Rzeczypospolitej Polskiej umożliwił ujawnienie wielu spójnych opinii i propozycji rozwoju bardzo ważnych dziedzin życia miast i regionów nadmorskich – szczególnie społecznego i gospodarczego. To ogromny kapitał, który powinien służyć opracowaniu II wersji projektu „Polityki Morskiej” – ale już w znacznie szerszej formule autorskiej.

Zarząd Polskiego Klastra Morskiego zorganizował otwartą debatę na temat projektu „Polityki Morskiej” i zgłoszonych do niego uwag – dla zwrócenia uwagi premierowi Rządu RP i kierownictwu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na konieczność stworzenia zdecydowanie szerszej formuły „Zespołu Międzyresortowego”, otwartej na współpracę z samorządem terytorialnym i samorządem gospodarczym, a także sektorem nauki – zgodnie z unijnymi „Wytycznymi dla prowadzenia krajowych polityk morskich”.

Program debaty „Polityka Morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020” znajduje się na stronie internetowej Klastra Morskiego

Częścią konferencji będzie dyskusja. Proponowane tematy:
1. Polityka morska Polski - zbiór życzeń czy działań?
2. Terytorialny wymiar polityki morskiej – Wybrzeże czy cały Kraj?
3. Jak wykorzystać wartość dodaną nadmorskiego położenia Polski?
4. Jak mierzyć skuteczność działań polityki morskiej?
5. Jak wykorzystać kapitał ludzki w polityce morskiej Polski?
6. Jak wykorzystać potencjał gospodarki narodowej opartej o morze do umocnienia pozycji Polski w świecie, Europie i Regionie Morza Bałtyckiego?
7. Polska flota pod narodową banderą. Jakie zagrożenia dla gospodarki narodowej gdy nie mamy narodowej floty? Jakie korzyści gdy mamy flotę pod polska banderą?
8. Znaczenie komunikacji interpersonalnej na rozwój polityki morskiej na lata 2014-2020.


Raport - odpowiedzi na uwagi do Polityki morskiej Rzeczpospolitej Polskiej do roku 2020:
https://www.transport.gov.pl/files/0/1796699/Zaczniknr1ZestawienieuwagdoPM2020.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.