Facebook Google+ Twitter

"Polityka wasza, bieda nasza" - "Solidarność" zaprotestuje?

Współautorzy: Magdalena Wróbel

30 czerwca w Warszawie NSZZ “Solidarność” organizuje największą od trzech lat manifestację pod hasłem "Polityka wasza, bieda nasza"

Manifestacja Solidarności 18 marca 2011 / Fot. Kamil PawłowskiW spocie zachęcającym do udziału w manifestacji Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ, mówi "Jeśli nie zgadzasz się z kolejnymi podwyżkami, rosnącym bezrobociem, coraz większym ubóstwem, jeżeli masz dość kłamstw o Zielonej Wyspie, jeżeli chcesz pokazać Europie, że w przededniu unijnej prezydencji Polska boryka się wciąż z wieloma problemami. Przyjedź do Warszawy na manifestację".

W reklamówce związek zaprasza do udziału w zgromadzeniu wszystkich, zarówno związkowców, jak i nie będących członkami. Decyzja o ogólnopolskiej manifestacji zapadła po regionalnych demonstracjach 25 maja. Wtedy to pod Urzędami Wojewódzkimi w całym kraju gromadzili się ludzie z postulatami kierowanymi do władz kraju. I tym razem będzie podobnie.

Związkowcy domagają się miedzy innymi: podniesienia płacy minimalnej, większej realnej pomocy najbiedniejszym, zwiększenia liczby osób uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej, skierowania dodatkowych środków na walkę z bezrobociem oraz obniżenia akcyzy na paliwa.

Manifestacja zostanie wykorzystana również do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wzroście płacy minimalnej. Członkowie NSZZ "Solidarność" podkreślają, że płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie i powinna wzrosnąć przynajmniej do poziomu 50 procent przeciętnego wynagrodzenia.

Co ciekawe w badaniach MoneyTrack 2011 Polacy oceniają swoją sytuację finansową dobrze. Badani w siedmiostopniowej skali ocenili swoją sytuację finansową na 4,35. To spory wzrost w porównaniu z 2010 rokiem - wówczas średnia ocena wynosiła 3,68.

Czy będzie to kolejna manifestacja zwracająca uwagę na sytuację społeczną w Polsce, czy kolejna "zadyma" dla wprowadzenia ludzi w niepokój? Czy sytuacja w Polsce naprawdę wygląda tak źle? Czas pokaże. Zaskakujące jest jednak, to że protesty odbywają się w przeddzień Naszej prezydenci oraz zbliżających się wyborów parlamentarnych. Czy to przypadek?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 27.06.2011 08:26

Obecna "Solidarność"/nie mylić z historyczną "Solidarnością"/ stała się "pasem transmisyjnym" woli partii PiS z masami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 27.06.2011 07:51

''Co ciekawe w badaniach MoneyTrack 2011 Polacy oceniają swoją sytuację finansową dobrze. Badani w siedmiostopniowej skali ocenili swoją sytuację finansową na 4,35. To spory wzrost w porównaniu z 2010 rokiem - wówczas średnia ocena wynosiła 3,68''

To jest ciekawe, protesty natomiast szukaniem zadymy.
Skoro jest dobrze, to gdzie ten tragizm ?
Solidarno0śc ( znaczy to co z niej zostawało) wie lepiej....jacy oni są mądrzy.
Powinni manifestować pod hasłami : ''Nieroby do roboty ! ''

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 26.06.2011 21:53

Takiej inwazji ludzi młodych na śmietniki Gdyni nie widziałem.Czyżby nowa moda w poszukiwaniu skarbów b.bogatej części społeczeństwa polskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda gadać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.