Polka na 6. miejscu w klasyfikacji ogólnej żeglarskiej klasy RS:X

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 10:32

Zofia Klepacka awansowała na 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej żeglarskiej klasy RS:X. W dziewiątym wyścigu Polka po raz kolejny świetnie popłynęła i zajęła 3. pozycję. Poprzedni dzisiejszy wyścig wygrała.

Do zakończenia rywalizacji pozostał jeden wyścig plus wyścig finałowy, w którym punkty liczą się podwójnie.
Szanse na wyścig finałowy w praktyce stracił Przemysław Miarczyński, który co prawda wygrał ósmy wyścig w klasie RS:X, ale w kolejnym zajął 15. miejsce i w klasyfikacji ogólnej także jest 15.

Słabiej niż wczoraj rozpoczęli Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star. Polacy, którzy po wczorajszych wyścigach przewodzili stawce, dziś byli na 10. i 9. miejscu, ale w trzecim zajęli 3. miejsce i po dzisiejszym dniu są na 4. miejscu ze stratą zaledwie punktu do miejsca na podium. Przed Kusznierewiczem i Życkim już tylko trzy wyścigi plus wyścig finałowy.

Nieżle spisała się dziś Katarzyna Szotyńska, która w klasie Laser Radial była w siódmym wyścigu druga, w ósmym - 20, a w dziewiątym - 12. i łącznie zajmuje 9. lokatę. Z kolei Maciej Grabowski w klasie Laser po ośmiu wyścigach jest 19. - w dzisiejszych wyścigach przypłynął na 32. i 21. pozycji.