Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2331 miejsce

Polka narysuje przygody nowej superbohaterki Marvela

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2015-12-06 16:32

Katarzyna Niemczyk dostała angaż w legendarnym wydawnictwie komiksowym. Będzie tworzyć nową serię "Mockinbird", opowiadającą o walce pięknej heroiny z przestępcami.

To już kolejny sukces Polaków w świecie amerykańskich komiksów, znanych i uwielbianych na całym świecie. Po Piotrze Kowalskim, który miał okazję rysować m.in. postać Hulka dla Marvela, teraz do grona elity światowych rysowników dołącza młoda artystka z Wrocławia.

Katarzyna Niemczyk narysuje nową serię Marvel Comics - "Mockingbird" ("Przedrzeźniacz"), która ma mieć premierę w USA 2 marca 2016 roku. Opowiada ona o walce młodej i pięknej superbohaterki Barbary "Bobbi" Morse z przestępczością.

Tytułowa heroina jest wyszkolona przez tajną organizację S.H.I.E.L.D., a w boju posługuje się dwiema pałkami. Nie wspominając oczywiście o magnetycznym seksapilu. To mistrzyni sztuk walki. Ta łowczyni nie dysponuje żadnymi nadludzkimi mocami, ale w jej organizm wszczepiono serum, które spowolniło proces starzenia i zwiększyło jej sprawność bojową. W pewnym momencie dołącza do słynnych Avengers, a razem z Hawkeye'em (w którym się kocha) tworzy grupę West Coast Avengers.

W niezwykle popularnym serialu telewizyjnym „Agents of S.H.I.E.L.D.” rolę Mockingbird odgrywa aktorka Adrianna Palicki.

Katarzyna Niemczyk ilustrowaniem zajmuje się od dawna, studiowała przez pewien czas na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W ostatnich latach pracowała w studiach Platige Image, Juice i Division48. Przez łowców talentów z Marvela została zauważona w trakcie wrześniowego 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, na którym zaprezentowała im swoje prace.

Scenarzystka Chelsea Cain, która będzie tworzyć "Mockinbird" razem z Niemczyk, od razu zachwyciła się stylem jej rysunku. Według niej mało kto tak jak Polka potrafi ukazywać na papierze oraz na ekranie komputera piękne i silne kobiety. A to ostatnio na takie postacie stawia Marvel Comics, ewidentnie stopując kreowanie kolejnych umięśnionych bohaterów z kwadratowymi szczękami na rzecz nie mniej groźnych heroin, emanujących wdziękiem i często będących jednocześnie femme fatale.
Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Marvel


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.