Facebook Google+ Twitter

Polka podbija serca niemieckich internautów

Dzięki rejestracji w niemieckim serwisie internetowym Sellaband.com Polka, Julia Marcell, ma szansę nagrać profesjonalną płytę. Jest to możliwe dzięki internautom, którzy pomagają jej odnieść sukces.

Julia Marcell / Fot. Źródło: http://www.sellaband.comSellaband.com to nietypowy niemiecki serwis internetowy. Jego celem jest promowanie debiutujących artystów. Idea jest prosta – każdy z wykonawców ma możliwość założenia własnego profilu, na którym umieszcza tworzoną przez siebie muzykę. Internauci, którzy wpłacając minimum 10
dolarów (lub wielokrotność tej kwoty) na konto ulubionej grupy, wspomagają ją w drodze do sukcesu. Gdy na koncie artysty uzbiera się 50.000 dolarów Sellaband.com zapewnia mu kontrakt ze znanym producentem przy tworzeniu profesjonalnych nagrań. Zyski ze sprzedaży płyt dzielone są między wypromowany zespół, serwis internetowy oraz fanów, którzy wcześniej finansowo dopomogli debiutującym muzykom.

Interesujące jest to, iż jedną z najlepiej rokujących młodych gwiazd prezentujących swe dokonania na Sellaband.com jest Polka – Julia Marcell, która mimo że zarejestrowała się na nim dopiero w lipcu, w niecałe dwa miesiące zdołała zauroczyć internautów własną twórczością i uzbierać ponad 29 tys. dolarów. Julia tworzy kameralną muzykę ze słowami w języku angielskim. Piosenkarce akompaniuje pianino oraz kwartet smyczkowy. Inspiracje czerpie z twórczości Reginy Spektor, Tori Amos i Amandy Palmer, Bjork, PJ Harley, Beth Gibbons, a także z zespołów rockowych z Marlin Mensonem, Placebo i Silverchair na czele. Warto podkreślić, iż artystka samodzielnie komponuje i wykonuje muzykę, a dzięki popularności zdobytej na Sellaband.com ma wielką szansę nagrać wkrótce profesjonalny album.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

plus, bo jestem wzrokowcem;
a historia Julii jest krzepiąca i przeurocza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas zbierania funduszy przez zespół jest nieograniczony, a jeśli internauta, który uprzednio wpłacił pieniądze na konto danego zespołu, rozmyśli się, może np. zainwestować je w inną grupę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z ludźmi, na których kontach nie uzbiera się 50 tysięcy? Bo internauci wpłacaja realne pieniędze? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawego newsa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten serwis to ciekawy pomysł na wypromowanie :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.