Facebook Google+ Twitter

Polka w Mistrzostwach Europy w pływaniu synchronicznym

W Budapeszcie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w pływaniu. Dzisiaj w eliminacjach pływania synchronicznego startowały solistki. Wśrod nich Polka

fot. AKPA W Budapeszcie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w pływaniu. Dzisiaj w eliminacjach pływania synchronicznego startowały solistki. Po raz pierwszy od kilku lat mieliśmy w tak poważnych zawodach swoją reprezentantkę, tegoroczną maturzystkę Agatę Bilską.

Dziewczęta prezentowały swoje programy dowolne. Na prowadzeniu znajduje się Rosjanka Natalia Ishchenko przed Hiszpanką Gemmą Mengual. Dwunastoosobowe finały w konkurencji solistek odbędą się w sobotę.

Pływanie synchroniczne to sport uprawiany głównie przez kobiety. Od 1984 jest dyscypliną rozgrywaną na letnich Igrzyskach Olimpijskich. Zawody rozgrywane są w czterech konkurencjach: solo, duet, team (ośmioosobowe zespoły), kombinacja (10 zawodników).

W Polsce to sport bardzo młody i jeszcze praktycznie nieodkryty. W zawodach w pływaniu synchronicznym zawodnicy wykonują dwa programy: techniczny i dowolny. Występy oceniane są w skali 1 do 10 przez kilkuosobowe komisje sędziowskie pod względem trudności oraz wrażenia artystycznego. Wymyślne kostiumy oraz makijaż podkreślają charakter muzyki i styl całego układu.

Występy w pływaniu synchronicznym to niezapomniane widowiska. Połączenie sportu i wodnego baletu stanowi ciekawą kombinację. Trening w pływaniu synchronicznym rozpoczyna się bardzo wcześnie zazwyczaj w wieku 8-9 lat, po trzech latach doskonalenia pływania sportowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Agata Tomczak
  • Agata Tomczak
  • 08.02.2012 22:03

Cześć!Mam 12 lat i trenuje plywanie synchroniczne od 9 roku życia. Przepraszam że poprawaiam ale to nie jest 80 czy 100 punktów tylko 8.0 lub 10 .Trenuję nie dlugo ale i tak osiągam sukcesy mam takie noty za solo jak 5.2 5.9 5.7 6.0 .Mam nadzieję że ten sport zostanie jeszcze bardziej rozpowszechniony ,bo im wiecej tym lepiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam! Troche przesadziła autorka artykułu. Można i później rozpocząć trenowanie. Problem polega na tym, że w synchro wymagane jest umiejetność pływania, rozciągnięcie, napięcie ciała, siła, wytrzymałość i wdzięk. Jak wiadomo z wiekiem tego wdzięku jest więcej :) Uważam także, że mamy już sukcesy w Polsce, choćby zdobywanie ponad 80 pktów na międzynarodowych zawodach (max. to 100). Zapraszam na portal www.synchro.pl, tam znajdziecie najświeższe inforamcje dotyczące klubów w Polsce oraz dokonań naszych kadrowiczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.