Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19932 miejsce

Polka wygrała Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy

W piątek, 19 czerwca, w Pilźnie odbył się finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Jego zwyciężczynią została 18-letnia tancerka z Poznania, Viktoria Nowak.

Viktoria Nowak, laureatka konkursu Młody Tancerz Roku i Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. / Fot. materiał prasowy TVPW organizowanym co dwa lata (od 1985 r.) konkursie mogą brać udział tancerze w przedziale wiekowym 16-21 lat. W tym roku Polska uczestniczyła w tym konkursie po raz dziesiąty. Reprezentująca nasz kraj Viktoria Nowak została doń wyłoniona w konkursie "Młody Tancerz Roku" przeprowadzonym przez TVP Kultura.

Viktoria Nowak jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Już jako uczennica tej szkoły brała udział w przedstawieniach tamtejszego Teatru Wielkiego, m. in. w "Jeziorze łabędzim" czy "Dziadku do orzechów". Wystąpiła też w Berlinie, w szkolnym przedstawieniu "Pana Twardowskiego". Na Konkursie Eurowizji wykonała układ przygotowany specjalnie dla niej przez czołowego polskiego choreografa, Jacka Przybyłowicza, "Piece in Old Style" do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Oprócz solowego popisu wszyscy uczestnicy musieli zaprezentować się ponadto w tańcu zespołowym, który przygotowali już na miejscu w Pilźnie.

Jury spośród dziesięciu uczestników do finałowego starcia wybrało dwie tancerki: Słowenkę Stašę Tušar i właśnie Viktorię Nowak, która stosunkiem głosów 2:1 została laureatką tego prestiżowego konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. To zwycięstwo oznacza, że za dwa lata to Polska będzie gospodarzem konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadza się! Najwyższy czas na konkurs Eurowizji w polskiej telewizji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też się cieszę. Ciekawe, czy Polska zorganizuje za 2 lata konkurs Eurowizji, czy znów ustąpimy pola innym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie sukces Polki w tańcu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.