Facebook Google+ Twitter

Polki dziewiąte w biegu 4x6 km w Oberhofie. Wygrały Rosjanki

Polska zajęła 9. miejsce w biegu rozstawnym podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyły Rosjanki, przed Niemkami i Francuzkami.

Tradycyjnie przygotowywana "na deser" przez organizatorów w niemieckim Oberhofie sztafeta otworzyła program 4. etapu Pucharu Świata w biathlonie. W zawodach wzięły udział 24 reprezentacje kobiece. W ekipie polskiej wystawione zostały Magdalena Gwizdoń, Paulina Bobak, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl.

Polki niestety bieg rozpoczęły źle, a to za sprawą startującej na pierwszej zmianie Magdaleny Gwizdoń. Polka słabo spisała się na strzelnicy. Wprawdzie podczas strzelania w pozycji stojącej dobierała tylko jeden nabój, ale w pozycji leżącej nawet trzy dodatkowe pociski nie pomogły jej w uniknięciu karnej rundy. Przez to na strefę zmian Gwizdoń wpadła dopiero na 10. pozycji.

Kolejne nasze reprezentantki nie potrafiły nawiązać już walki z najlepszymi. Ostatecznie Polki zajęły 9. miejsce. Weronika Nowakowska, biegnąca na przedostatniej zmianie, strzelała dziś najlepiej z całej ekipy - dobierała po 1 naboju podczas wizyt na strzelnicy. Agnieszka Cyl natomiast w pozycji leżącej była bezbłędna, ale w pozycji stojącej aż trzy razy dobierała nabój.

Biathlon: 4. etap PŚ, Oberhof (Niemcy) - wyniki sztafety kobiet 4x6 km / Fot. Mariusz MichalskiWalkę o końcowe zwycięstwo stoczyły dziś ze sobą reprezentantki gospodarzy (Martina Beck, Simone Hauswald, Tina Bachmann, Andrea Henkel) i Rosjanki (Anna Bogali-Titowiec, Anna Bułygina, Olga Miedwiedcewa, Swietłana Sliepcowa). U tych pierwszych wprawdzie nie biegły dwie znakomite zawodniczki - Magdalena Neuner i Kati Wilhelm, ale Niemki potrafiły przed własną publicznością pokazać sportową klasę. Przede wszystkim dobrze pobiegły, bo przy 11 pudłach potrafiły stoczyć wyrównaną walkę z Rosjankami, które na strzelnicy chybiły o trzy razy mniej.

Zwłaszcza ze swojego biegu może być zadowolona biegnąca na ostatniej zmianie w ekipie niemieckiej Andrea Henkel. Niemka wyruszyła na trasę ze sporą stratą do biegnącej przed nią Rosjanki Swietłany Sliepcowej, ale niesiona dopingiem swoich kibiców zdołała odrobić straty do rywalki i na ostatniej prostej zrównała się z nią. Rosjanka odparła jednak atak i finiszowała pierwsza z przewagą ...0,3 sek.

Na podium znalazły się również Francuzki, które biegły w kładzie: Marie Laure-Brunet (0+0, 0+0), Sylvie Becaert (0+1, 0+3), Marie Dorin (0+0, 0+1) i Sandrine Bailly (0+1, 0+2).

Po dzisiejszych zawodach w klasyfikacji sztafet prowadzą Rosjanki (174 pkt), przed Niemkami (157 pkt) i Francuzkami (150 pkt). Polki ze 106 punktami zajmują miejsce siódme.

Kolejne zawody w rywalizacji kobiet podczas 4. etapu Pucharu Świata w biathlonie rozegrane zostaną w piątek ósmego stycznia. Będzie to sprint. W czwartek natomiast w niemieckim Oberhofie rozegrany zostanie bieg rozstawny mężczyzn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo szkoda tej karnej rundy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.