Facebook Google+ Twitter

Polki liczą na świetny start w Pucharze Świata IAAF

Polskie lekkoatletki, które po raz pierwszy wystartują w Pucharze Świata IAAF, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Atenach, zamierzają odegrać ważną rolę w zawodach. Liczą nawet na miejsce na podium.

Grażna Prokopek - jednak z najlepszych i najpiękniejszych polskich lekkoatletek. | Fot. AKPA. Polskie lekkoatletki, które po raz pierwszy wystartują w Pucharze Świata IAAF na Stadionie Olimpijskim w Atenach, zamierzają odegrać ważną rolę w zawodach. Liczą nawet na miejsce na podium.

Dotychczas Polki pojawiały się w rozgrywkach Pucharu Świata jedynie reprezentacji Europy. Tym razem do Aten wyruszyło 29 lekkoatletek, wśród nich m.in. Lidia Chojecka, Anna Jesień, Wioletta Janowska, Monika Pyrek, Grażyna Prokopek i Kamila Skolimowska. Rywalkami reprezentacji Polski będą ekipy pięciu kontynentów oraz ekipy USA, Rosji i Grecji.

W ekipie starego kontynentu zaprezentują się trzej Polacy. Marek Plawgo wystartuje w biegu na 400 m przez płotki, Daniel Dąbrowski na dystansie 400 m i w sztafecie 4x400 oraz Rafał Wieruszewski również w sztafecie 4x400.

W Atenach zaprezentuje się wiele lekkoatletycznych gwiazd, zachęconych wysoką pulą nagród, jaką na tę imprezę przeznaczyło Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Zwycięstwo w zawodach oznacza zdobycie 30 tys. dolarów, drugie miejsce 15 tys., trzecie – 10 tys. W najsilniejszym zestawieniu wystartują Rosjanki i Amerykanki.

Podczas Pucharu Świata nie dojdzie do zapowiadanego powrotu na bieżnię Marion Jones, oczyszczonej z zarzutów o stosowanie środków dopingujących. Amerykanka postanowiła wcześniej zakończyć sezon. Trener sprinterki Steve Riddick jest zdania, że pozwoli jej to lepiej przygotować się do przyszłorocznych mistrzostw świata w japońskiej Osace.

Na swoim koronnym dystansie 100 m nie wystartuje również rekordzista świata (9,77 s) Jamajczyk Asafa Powell. Pojawi się jednak na Stadionie Olimpijskim w Atenach, by wesprzeć reprezentacyjną sztafetę Ameryki.

pt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trzymam kciuki za naszych reprezentantów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.