Polki mistrzyniami świata w siatkówce plażowej

Kinga Kołosińska, grająca w parze z Moniką Brzostek, 20 września zostały złotymi medalistkami mistrzostw świata U-21 w siatkówce plażowej, rozgrywanych w angielskim Blackpool.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek- Mistrzynie Świata U21 w siatkówce plażowej / Fot. fivb.comW meczu finałowym, Polki pokonały faworytki, holenderski duet Stiekema-Remmers 2-1. To kolejny wielki sukces Kingi Kołosińskiej, po wicemistrzostwie Europy, które zdobyła wspólnie z Beatą Gałek, podczas na greckiej wyspie Kos.

W Blackpool, w pojedynku półfinałowym, duet Kołosińska-Brzostek pokonał rosyjski duet Anna Vozakova-Irina Chajka 2-0.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek / Fot. fivb.comW wielkim finale Polki zmierzyły się z faworytkami turnieju, holenderską parą Michelle Sitekema-Danielle Remmers. Pierwszy set to wspaniała gra Kołosińskiej i Brzostek, które zmusiły Holenderki do dużego wysiłku i wygrały tę partię 21-18. Drugi set to ponownie zacięta walka, zakończona porażką naszych reprezentantek 17-21. Tie-break przebiegł już pod dyktando naszych zawodniczek, momentami osiągających przewagę nawet 5 punktów. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15-11.

Na zakończenie turnieju, Kinga Kołosińska została uznana najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) całych mistrzostw.