Facebook Google+ Twitter

Polki na 35. Światowej Konferencji WAGGGS w Hong Kongu

W Hong Kongu zakończyła się pięciodniowa konferencja Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek skupiającego 145 organizacje narodowych z całego świata. Do grona WAGGGS przyjęto pięć nowych organizacji.

 / Fot. logoNaczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, komisarka zagraniczna ZHP hm. Inga Rusin oraz hm. Anna Piekarz, przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP uczestniczyły w 35. Światowej Konferencji WAGGGS zakończonej dzisiaj w Hong Kongu. Konferencja odbywa się co trzy lata. W tym roku na Konferencji w charakterze gościa pojawiła się Księżniczka Benedykta z Danii oraz Mabel, księżna Oranje-Nassau z Holandii.

Przypomnijmy, że przed wojną Polska była gospodarzem 7. Światowej Konferencji WAGGGS w 1932 roku na Buczu. Przewodniczyła jej Olga Drahonowska-Małkowska, a wśród zagranicznych gości była sama Naczelna Skautka Świata Olave Baden-Powell.

 / Fot. logoZwiązek Harcerstwa Polskiego jest członkiem-założycielem WAGGGS, stracił członkostwo w 1950 roku, i ponownie uzyskał w 1996 roku. Obecnie w Światowym Stowarzyszeniu Przewodniczek i Skautek skupionych jest 145 narodowych organizacji skautowych z całego świata, w których działa 10 milionów dziewcząt i młodych kobiet.

Powinnyśmy pozostać zjednoczone, bo jest jeszcze dużo do zrobienia, a WAGGGS posiada zdolność do dokonywania zmian oraz wzmacniania pozycji dziewcząt i młodych kobiet – mówiła na Konferencji Ana Maria Chavez z USA. Misja WAGGGS, która odwołuje się do stwarzania dziewczętom i młodym kobietom warunków do pełnego rozwijania swoich możliwości i umiejętności jako odpowiedzialnych obywatelek świata pozostaje wciąż aktualna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.