Polki na korcie centralnym - Polsat Warsaw Open

Cztery mecze pierwszego dnia eliminacji (15 maja) do turnieju głównego Polsat Warsaw Open przeszły pod hasłem "Polka w drugiej rundzie eliminacji, bo grała z Polką".

Anna Korzeniak / Fot. Greta SchonknechtZaczęły Anna Korzeniak i Karolina Kosińska. Pierwszego seta pewnie wygrała Kosińska 6:1. Kiedy wszystko zapowiadało, że wygrana Kosińskiej jest już tylko kwestią czasu, w drugim secie, po trzecim gemie, Korzeniak zaczęła gonić przeciwniczkę. Przy stanie 4:4 Kosińska rozsypała się, zgubiła rytm i styl, jaki prezentowała w pierwszym secie. W rezultacie Korzeniak wygrała drugiego seta, przez co zyskała pewność siebie, w przeciwieństwie do rywalki, która coraz bardziej się gubiła popełniając podstawowe błędy serwisowe i bez wyczucia prowadząc forhend. Nie pomogły nawet rady i doping trenera.

Na początku trzeciego seta wszystko było możliwe. Zawodniczki zawzięcie prowadziły długie wymiany licząc na błąd drugiej. Przy wyniku 3:3 swoim zdecydowaniem i lekkością na swoją korzyść do końca poprowadziła mecz Korzeniak wygrywając trzeciego seta 6:3. (A. Korzeniak,1:6, 6:4, 6:3).

Karolina Kosińska / Fot. Greta SchonknechtNastępne były Rosjanka Anna Chakvetadze i Polka Katarzyna Kawa. Rosjanka potrzebowała chwili, aby się rozgrzać i wyczuć taktykę przeciwniczki, ponieważ pozwoliła do zera zdobyć gema Polce. Później była to tylko obrona Katarzyny Kawy, która oddała swój mecz w niecałą godzinę. Szybko i bezboleśnie wykorzystując niedokładny forhend i serwis Kawy, Rosjanka wygrała mecz. Polka co prawda próbowała wyjść ze swojej niemocy, ale na próbach się tylko skończyło. (A. Chakvetadze 6:2, 6:2).

Kolejnymi zawodniczkami były: Polka Agata Barańska i Słowaczka Andreja Klepac. Choć na mecze eliminacyjne przyszło mało osób, to na występ Barańskiej pojawili się jej fani, którzy ją mocno dopingowali. Słaby początek Polki - 0:2 nie załamał jej. Dzielnie walcząca i próbująca gonić rywalkę Polka wygrała gema asem ustanawiając 2:3. Niestety nierówna gra i podwójne błędy serwisowe nie pozwoliły dogonić Słowaczki, nie mówiąc już o uzyskaniu przewagi.

Anna Chakvetadze / Fot. Greta SchonknechtPierwszy set zakończył się wynikiem 3:6 dla Barańskiej. Drugi był nawet momentami emocjonujący (publiczność szczerze nagradzała Polkę za dobre zagrania, i mocno przeżywała rozczarowanie przy błędach). Gdy było 5:1 dla Klepac, Polka nagle poczuła, że nie ma nic do stracenia i wygrywała kolejne gemy 2:5, 3:5, 4:5. Końcówka meczu była bardzo zacięta doprowadzając do wielokrotnego stanu równowagi. Niestety takiej presji Barańska nie wytrzymała i przegrała 4:6 z mniej popełniającą błędy Słowaczką. (A. Klepac 6:3, 6:4).

Ostatnie były Brytyjka Annie Keothavong i kolejna Polka Klaudia Jans. Mecz Katarzyna Kawa / Fot. Greta Schonknechtnudny, bez długich wymian, piłki często lądowały w siatce, słabe serwisy. W konsekwencji Brytyjka, choć również nie zachwycała poziomem wygrała pierwszego seta 6:3. Przyklepując dziury, które tworzyły się na korcie, czekając aż zostanie naprawiona taśma, która odczepiła się od nawierzchni po stronie Polki, drugi set zakończył się tym samym wynikiem, co pierwszy przynosząc zwycięstwo Brytyjce. (Annie Keothavong 6:3, 6:3).

Polki, które zagrają w drugiej rundzie: A. Korzeniak z Ukrainką L. Tsurenko oraz M. Linette, która wygrała z P. Kanią ( 6:0, 6:1). Zagra z A. Chakvetadze.

Agata Barańska / Fot. Greta SchonknechtAndreja Klepac / Fot. Greta SchonknechtAnnie Keothavong / Fot. Greta Schonknecht