Polki nie zagrają na Euro 2009

W środę na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie, rozegrany został przedostatni mecz kobiet w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2009. Polska uległa Norwegi 0:3. Już teraz wiadomo, że jest to koniec marzeń o Euro, które odbędą się w Finlandii.

Reprezentacja Polski tuż przed meczem w Kutnie.  / Fot. Piotr Panfil Pierwsza połowa rozpoczęła się źle dla naszej drużyny. Norwegia zaczęła atakować, zaś gospodarze rozpoczęli obronę na swoim polu. W 35. minucie padł celny strzał, a wykonała go Solveig Gulbrandsen. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla gości.

W drugiej części Polki grały równie słabo. W 50. minucie Lene Mykjaland zdobyła drugą bramkę dla Norwegii. Reprezentacja Polski do 90. minuty grała po prostu słabo. Nasze zawodniczki próbowały przedostać się przez dobrze grającą obronę przeciwnika, lecz bez skutku. Na zakończenie meczu, w 88. minucie w stronę naszej bramki uderzyła Lene Storlokken i był to kolejny doskonały, celny strzał. Mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy zakończył się wygraną Norwegi 0:3.

Trener reprezentacji Polski, Jan Stępczak.  / Fot. Piotr Panfil - Była to bardzo dobra gra ze strony moich dziewczyn, lecz brakowało po prostu szczęścia. Nie trzeba ukrywać, że goście byli o wiele lepsi - podsumował spotkanie swojej drużyny, trener reprezentacji Polski kobiet, Jan Stępczak.

Bramki dla Norwegi zdobyły: Solveig Gulbrandsen (35. minuta) Lene Mykjaland (50. minuta), Lene Storlokken (88. minuta).

Polska może tylko pomarzyć o Euro 2009, które odbędą się w Finlandii.  / Fot. Piotr Panfil Polki zakończą grupowe rozgrywki już 27 września, kiedy to ponownie w Kutnie podejmować będą Rosję. Jednak będzie to mecz o przysłowiową "pietruszkę" dla podopiecznych Jana Stępczaka.

Skład reprezentacji Polski kobiet: Izabela Godzińska, Joanna Płonowska (46. Ewa Żyła), Paulina Rytwińska, Justyna Nazarczyk, Alicja Pawlak (82. Hanna Olszańska), Agata Tarczyńska (56. Anna Gawrońska), Patrycja Pożerska, Dominika Maciaszczyk, Anna Żelazko, Marta Stobba, Agnieszka Winczo.

Na trybunach zasiadło około 1300 osób, a spotkanie komentował znakomity kutnowski komentator, Jurek Papiewski.