5407 miejsce

Polki nie zagrają na Mistrzostwach Świata. Przegrały z Belgijkami

Nie tego spodziewaliśmy się po naszej reprezentacji. Polki przegrały w fatalnym stylu ostatni mecz eliminacyjny 3:0. To Belgijki jadą na mundial.

/ Fot. Kinga WiśniewskaPomimo, że po dwóch pierwszych meczach naszej reprezentacji w łódzkim turnieju wydawać się mogło, że Polki są na najlepszej drodze do odniesienia sukcesu to niestety dzisiejszy dzień brutalnie zweryfikował nasze oceny. Ilość popełnianych błędów w meczu z Belgijkami musiała mieć odzwierciedlenie w dzisiejszy wynik. W oczy rzucały się szczególnie problemy z odbiorem zagrywki oraz zastraszająca liczba zepsutych serwisów w czym przodowała Anna Werblińska.

W przeciwieństwie do gospodyń Belgijki radziły sobie na boisku o wiele lepiej, co widać było już od pierwszego seta. Praktycznie przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania zachowując w poszczególnych setach bezpieczną przewagę punktową. Sprowokowały co prawda trochę nerwowa końcówkę, ale ponieważ szczęście sprzyja lepszym, to i ten set zakończył się dla nich korzystnym rezultatem. Polkom nie pomógł nawet doping fantastycznej publiczności.

Nie takie były nasze oczekiwania, a sam przebieg spotkania jest na pewno wielkim rozczarowaniem. Chociaż Polki nie były faworytkami turnieju to powrót do reprezentacji dawnych gwiazd dawał podstawy do optymizmu i dlatego styl tej porażki jest dla kibiców bardzo bolesny. Mistrzostwa Świata pozostały dla nas niedoścignionym marzeniem.

Polska - Belgia 0:3 (20:25, 20:25, 25:27)