Facebook Google+ Twitter

Polki pokonały Rosję na ME w siatkówce kobiet. Relacja z Łodzi

Dziś, w bardzo ważnym meczu, reprezentacja Polski zmierzy się z niepokonaną dotychczas reprezentacją Rosji. W przypadku wygranej Polski "Nasze Złotka" będą o krok od półfinałów.

Od lewej: Anna Barańska, Aleksandra Jagieło i Agnieszka Bednarek-Kasza. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiRosjanki męczyły się w meczu z Belgią. Obyśmy mogli powiedzieć parafrazując Józefa Wybickiego: "Dały nam przykład Belgijki jak walczyć mamy..." Właśnie skończył się trening obu drużyn. Następuje prezentacja zawodniczek i pierwszych szóstek na boisku. Obie drużyny stoją już w komplecie po przeciwnych stronach siatki. Polscy kibice wierzą, że po zakończeniu spotkania będą mieli powody do radości.

Set I

Zaczął się pojedynek. Pierwsze dwa punkty dla Polek. Kolejny dla Rosji, ale atak Joanny Kaczor i mamy wynik 3:1. Fantastyczny początek meczu. Na tablicy już wynik 7:3 dla Polski. Pierwsza przerwa techniczna. Wynik 8:4 dla Polski. Punkt dla Rosji. Katarzyna Gajgał świetnie atakuje i już mamy wynik 9:5. Niesamowita walka obu drużyn, ale punkt zdobywają rywalki, które gonią wynik. Już jest tylko 10:8. Trzy punkty z rzędu dla Polski. O czas prosi trener Vladimir Kuzyutkin.

Polki podczas treningu tuż przed meczem z Rosjankami. / Fot. Adam SęczkowskiPo przerwie Polki, na szczęście, kontynuują swoją dobrą grę. Wynik 15:10. Na przerwę techniczną schodzimy prowadząc sześcioma punktami. Trzy punkty dla Rosji. O czas prosi trener Piotr Makowski, który pod nieobecność Jerzego Matlaka prowadzi już drugi mecz na tych mistrzostwach. Wynik 16:15. O kolejną przerwę prosi trener Polski. Kolejny punkt dla Rosji. Skuteczny blok Anny Barańskiej. Znów prowadzimy. 17:16.

Drużyny zdobywają punkt za punkt. Która drużyna zachowa zimną krew? 18:18. Kolejny raz wychodzimy na prowadzenie. Atak Joanny Kaczor ...skuteczny. Już 20:18. Niestety Rosjanki nie dają za wygraną zdobywając dwa punkty. 20:20. "Oczko" na koncie reprezentacji Polski. Joanna Kaczor zablokowana. 21:21. Prowadzenie Rosjanek. Kolejny punkt naszych rywalek.

Doping kibiców pomaga Polkom. Przegrywamy tylko jednym punktem. Niestety piłka setowa dla Rosji. Bronimy. Serwuje Joanna Kaczor. Piłka w górze dla Polek. Jeeeeest. 24:24. Czas dla trenera Rosji. Skutecznie Gamowa. 25:24 dla naszych rywalek. Kolejny punkt dla Rosji. Przegrywamy pierwszego seta 26:24. Najważniejsze, aby dziewczyny walczyły z Rosją w kolejnych setach. Jak widać "nie taki diabeł straszny jak go malują".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobry mecz, choć awans niestety nie jest jeszcze pewny:/ Ale będzie medal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po wspaniałym meczu, gdzie nasza reprezentacja pozytywnie zaskoczyła przyjęciem zagrywki, oraz wspaniałą obroną, Polska pokonała Jekatierinę Gamową, 3:1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.