Polki przegrały z Japonkami

Nasz Złotka przegrały z Japonkami 3:1. Była to druga porażka polskich siatkarek podczas Mistrzostw Świata w Japonii.

Tym razem lepsze od naszych siatkarek okazały się gospodynie turnieju – zespół Japonii. Mecz był bardzo zacięty, a w kilku momentach nasze reprezentantki pokazały charakter. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla Japonek, drugi był bardziej zacięty i zakończył się porażką Polek 28:30. Gdy w trzecim secie wydawało się, że będzie on ostatnim w tym meczu, Polki pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Odrobiły stratę i w bardzo emocjonującej końcówce wygrały 26:28. Bardzo dobrze grały Joanna Mirek i Anna Podolec. Jednak set ten zmęczył nasze reprezentantki i przegrały czwartego seta 25:18.

Polki wygrały trzy mecze i przegrały dwa. Wynik ten dał im trzecie miejsce w grupie. W kolejnej fazie turnieju nasze reprezentantki zagrają z Włochami, Kubą, Serbią i Czarnogórą oraz Turcją.