Facebook Google+ Twitter

Polko: Nie ma zagrożenia atakiem w Polsce, ale powinniśmy zachować czujność

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-29 21:32

Były dowódca jednostki specjalnej GROM powiedział w programie "Gorący Temat" w TVP2, że Polska powinna dobrze przygotować służby bezpieczeństwa zwłaszcza przed Euro 2012.

Generał Polko podkreślił, że nie chce straszyć społeczeństwa, ale polskie służby specjalne powinny wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych państw, także Rosji. Euro 2012 będzie imprezą, na którą będą zwrócone oczy niemal całego świata, a więc okazją do uzyskania rozgłosu przez ekstremistów - ostrzega generał.

Roman Polko postuluje utworzenie w Polsce ciała, które koordynowałoby działania służb specjalnych chroniących przed atakiem terrorystycznym. Koordynacją działań służb zajmowaliby się nie politycy, ale eksperci ze służb specjalnych, policji, wojska i Straży Granicznej. Ta grupa miałaby opracować scenariusze działań gotowe na różne warianty uderzenia terrorystów. Takie rozwiązanie byłoby najbardziej efektywne - uważa Roman Polko.

W zamachach bombowych, do których doszło nad ranem w Moskwie zginęło 38 osób, a ponad 60 jest rannych. O zorganizowanie zamachu rosyjskie służby podejrzewają organizacje związane z kaukaskimi separatystami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.