Facebook Google+ Twitter

Polkomtel wysyła faktury na 4 grosze i nie widzi w tym nic złego

Kiedy otrzymujemy fakturę, na której widnieje kwota do zapłaty nieprzekraczająca nawet jednej złotówki, to nie tylko jest to ewenement, ale również powód do głębokich przemyśleń. Pierwsze co przychodzi na myśl, to kwestia opłacalności. Faktury opiewające na kilka groszy wysyła np. Polkomtel. Co ciekawe nie widzi w tym niczego szczególnego.

 / Fot. Lowdown/CC 3.0Otrzymaliśmy wgląd do ciekawej faktury VAT od firmy telekomunikacyjnej Polkomtel, operatora sieci Plus. Faktura, wystawiona 6 grudnia poprzedniego roku, objęła okres od 5 listopada do 4 grudnia. Wartość brutto w złotówkach? Horrendalnie wysoka kwota - 0,04 zł.

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to głębokie przemyślenie na temat opłacalności wysyłania takich powiadomień. Wspomniana faktura została wysłana bowiem na dwóch kartkach, tusz z drukarki "zalał" zaś dwie i pół strony. Czy w ogóle warto takie powiadomienia wysyłać? Nie lepiej jest tak niską kwotę przenieść na kolejny miesiąc, gdy wartość brutto będzie zdecydowanie wyższa?

Postanowiliśmy zapytać rzecznika Polkomtela o wszystkie wspomniane kwestie.

"Faktura, którą otrzymuje klient rozlicza jego konto. Jest to jak najbardziej prawidłowa sytuacja, gdyż w rozliczeniu konta jest zawsze informacja o dokonanej wpłacie oraz data jej zarejestrowania. Służy to zaprezentowaniu salda rozliczeń pomiędzy klientem, a Polkomtel S.A. za usługi telekomunikacyjne." - brzmi początek wypowiedzi pana Arkadiusza Majewskiego, który w Polkomtelu jest starszym specjalistą Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Pan Arkadiusz zapytany o opłacalność wysyłania takich powiadomień odpowiedział: "faktury są rozliczane i wysyłane automatycznie, a ich jednostkowy koszt wysłania jest śladowy, wręcz znikomy w porównaniu z potencjalnym kosztem czynności windykacyjnych, wyjaśniania klientowi jego zadłużenia po upływie wielu miesięcy, udzielania odpowiedzi na pytanie „czy nie mogliście wcześniej się upomnieć?”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 29.02.2012 07:26

Posłuchajcie sobie, jak bardzo nami manipulują i chcą ubezwłasnowolnić! Robią nas w balona i wyzyskują, jak chcą na każdym kroku.

Wolna ludzkość TV

http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv/video?clipId=pla_8073a0b9-2a06-4191-892e-b81a061057c3&utm_source=lslibrary&utm_medium=ui-thumb

Mówią o tym, jak media i rząd manipuluje całym naszym państwem i całą unią. Jest mowa o tym, jakie są wprowadzane ustawy, aby całkowicie zniewolić i kontrolować ludzi. Masa, masa bardzo konkretnej wiedzy
http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja odwrotnie - nigdy nie miałem najmniejszego powodu do narzekania, a klientem jestem ponad 10 lat. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
sta-n
  • sta-n
  • 27.02.2012 22:48

Mam tak negatywne doświadczenia z firmą Polkomtel, że przeniosłem się do innej sieci i już nigdy Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że wysyłają bo człowiek wie jaki jest jego aktualny bilans i nie martwi się, że może ma coś do zapłacenia a rachunek zaginął po drodze. Z banku mi czasem przysyłali sam druczek z adnotacją, że mam do zapłaty 0,00 i jakoś nikt nigdy na ten temat artykułu nie napisał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 27.02.2012 21:10

Ja uważam, że dużo szumu o nic. A już ten argument o marnotrawstwie papieru przedni:) Polkomtel jest firmą prywatną i jak zechcą, to mogą sobie nawet całą ryze papieru zadrukowanego swoim logo wysłać do klienta i mediom nic do tego.

Drukarnia zarobi, poczta zarobi, klient też zarobi - papier na rozpałkę, albo parę groszy w skupie makulatury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Szychlinska
  • Elżbieta Szychlinska
  • 27.02.2012 18:45

Bilans musi wyjść na zero.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.