Facebook Google+ Twitter

Polkowice: Górnik zasypany w kopalni jest już na powierzchni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-15 16:53

Ratownicy wydobyli na powierzchnię górnika, zasypanego w kopalni w Polkowicach wskutek podziemnego wstrząsu. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. 7 innych górników odniosło lekkie obrażenia.

Zasypany górnik spędził 3 godziny kilometr pod ziemią, w niewielkiej kabinie kombajnu górniczego, w absolutnych ciemnościach pod tysiącami ton skał. W chwili wstrząsu 1100 metrów pod ziemią ze stropu chodnika posypały się skały.

Siedmiu górników niemal natychmiast wydostało się z gruzowiska, pozostał tam jednak operator maszyny. Jej kabina była specjalnie wzmocniona - twierdzi Andrzej Rakowski producent wozów górniczych. W miejscu zawału ratownicy pojawili się po kilku minutach. Musieli przekopać kilkaset ton skał, aby dotrzeć do swojego kolegi.

Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną wstrząsu był niekontrolowany ruch górotworu. Takie zjawisko może wystąpić w każdej chwili - wie o tym każdy górnik Polskiej Miedzi. Zdaniem lekarzy z ośmiu poszkodowanych górników, tylko dwóch pozostanie w szpitalu, na obserwacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.