Facebook Google+ Twitter

Półmaraton Warszawski. Pomogą niezwykli wolontariusze!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-23 18:16

W środę, 25 marca, odbędzie się 7. Półmaraton Warszawski. Ulicami miasta przebiegnie około 8,5 tysiąca zawodników i zawodniczek, którzy pokonają dystans prawie 21 km.

logo Akademii Przyszłości / Fot. logo Start biegu - środek mostu Poniatowskiego. Meta będzie zlokalizowana przy Stadionie Narodowym od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

Aby zorganizować tak dużą, masową imprezę oprócz grupki zawodowców potrzeba wielu chętnych do bezinteresownej pomocy. Przeważnie w tego typu wydarzeniach biorą udział wolontariusze. Nie mogło więc zabraknąć aktywnych przedstawicieli Akademii Przyszłości. Wraz z podopiecznymi Akademii, dziećmi w wieku od 10 do 12 lat, będą oni starać się o sprawne zorganizowanie i przebieg całej imprezy.

Akademia Przyszłości to nowatorski projekt edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest dotarcie do dzieci, które w wyniku długotrwałych niepowodzeń szkolnych zmagają się często z doświadczeniem bycia gorszym od swoich rówieśników. Pierwsza piątka z angielskiego 12- letniego Kuby. Uśmiech Gosi, która poradziła sobie z tabliczką mnożenia. Nadzieja w oczach Paulinki z Lublina, która wierzy, że szybko znajdzie się dla niej tutor. Tam, gdzie swoje źródło ma porażka i zniechęcenie– wkracza student wolontariusz, który swoim entuzjazmem i ambicją zmienia świat dziecka i pomaga mu w osiąganiu sukcesów.

Wolontariat promuje wolontariat– jest to hasło przewodnie patronujące akcji podczas maratonu. Dzieciaki, które na co dzień otrzymują pomoc swoich wolontariuszy, tym razem same mają okazję sprawdzić się w tej roli. Stanąć pierwszy raz po tej drugiej stronie i dać coś od siebie. Jest to ciekawa okazja do pokazania, że wolontariuszem może zostać każdy– nawet dziecko, a także, że i dzieci mogą dużo wnieść w rozwój imprezy, wolontariatu– choćby swoją energię i zapał do pracy.

Jedna z grup licząca około 30 osób utworzy punkt odżywiania na trasie biegu(w pobliżu Stadionu Narodowego). Dzieci pod okiem tutorów Akademii będą odpowiedzialne za wydawanie biegaczom wody, innych napojów oraz batoników. Sprawne podawanie ma fundamentalne znaczenie dla niektórych biegaczy pragnących osiągnąć dobry wynik. Dzieci będą pełnić więc bardzo odpowiedzialną rolę.

Druga grupa 10-osobowa Akademii (również składająca się z tandemu dzieci i tutorów) będzie pełniła swoje obowiązki w punkcie depozytów. Zadaniem tego zespołu wolontariuszy jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły wyłącznie do właścicieli. To równie odpowiedzialna rola.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.