Facebook Google+ Twitter

Półmetek kadencji prezydenta Silberta

Równo dwa lata temu odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w polskich miastach. W Jaworznie po raz drugi wybrano Pawła Silberta. Jak w połowie kadencji ocenia te dwa lata prezydent? Co udało się zrobić, a czego ciągle brakuje?

Półmetek drugiej kadencji Pawła Silberta to dobry moment by się zastanowić jakimi uczuciami pałają do prezydenta mieszkańcy miasta? / Fot. Marek Iwaniszyn (www.jaworznianin.pl)- Uważam, że dużym osiągnięciem było zakończenie budowy i otwarcie nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po roku działalności placówki widać, że mieszkańcy często i chętnie korzystają z zasobów nowej biblioteki. Dobiegła końca również budowa obwodnicy Śródmieścia, która zdecydowanie odciąży od ruchu samochodowego centrum naszego miasta - powiedział nam, wymieniając najważniejsze wydarzenia pierwszej części kadencji Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Inwestycji, które udało się zrealizować, bądź są w trakcie realizowania, jest więcej. Wśród nich można wymienić ruszenie sprawy rynku i jego odnowy, montowanie monitoringu miejskiego, modernizacje szpitala, rozwój budownictwa mieszkaniowego, wymiana oświetlenia przy jaworznickich ulicach na energooszczędne, budowę wielofunkcyjnych boisk.

Paweł Silbert w bibliotece, sztandarowej wizytówce tej prezydentury / Fot. Marek Iwaniszyn (www.jaworznianin.pl)Prezydent zapewniał, że w 2008 roku Jaworzno posiadać będzie ponad 200 km szlaków rowerowych. Tego planu zrealizować się nie udało. Szlaki są, tyle że na papierze. Według zapewnień magistratu pierwsze mają pojawić się w połowie 2009 roku. Czekamy! Bo warto zauważyć, że Jaworzno, jedno z największych i najbardziej zielonych śląskich miast nie ma obecnie ani jednego kilometra miejskich ścieżek czy szlaków rowerowych (sic!).

Co warto podkreślić prezydent Silbert nie raczy mieszkańców żadnymi skandalami czy kontrowersyjnymi wypowiedziami. I to też jedna z zalet tej prezydentury. Ktoś mógłby złośliwie zauważyć: "Cisza, spokój, nic się nie dzieje".

Porażki prezydenta
Wśród minusów można wymienić np. brak placów zabaw. Dwa lata temu, po wyborze na stanowisko prezydenta, Paweł Silbert podczas sesji Rady Miasta wygłaszając swoiste expose powiedział: "Każde z osiedli otrzyma nowoczesny i przede wszystkim bezpieczny plac zabaw dla dzieci". Gdzie one są? Nikt nie wie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.