Facebook Google+ Twitter

Półmetek rozgrywek zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL

Za nami półmetek rozgrywek najlepszej ligi świata w futbolu amerykańskim – National Football League.Coraz więcej polskich kibiców NFL cieszy możliwość oglądania tego sportu.

Za nami półmetek rozgrywek najlepszej ligi świata w futbolu amerykańskim – National Football League. Jak co roku, liga ta obfituje w niesamowicie emocjonujące i trzymające widza w napięciu do samego końca spektakle sportowe najwyższej klasy. Również, jak rok po roku, mamy zawsze murowanych faworytów, którzy nie zawodzą, ale są też przedsezonowi pewniacy ustępujący miejsca jakiemuś „czarnemu koniowi” rozgrywek. To tylko nadaje jeszcze większego smaku tej niesamowitej rywalizacji, którego finałem jest bijący kolejne rekordy oglądalności Super Bowl, rozgrywany tradycyjnie na przełomie stycznia i lutego.

Walka o play-offs

W chwili obecnej trwa zażarta walka o zapewnienie sobie udziału w play-offs, co nie jest łatwym zadaniem, zważywszy na fakt, że awans ten zdobędzie jedynie 12 ekip z liczącej 32 zespoły ligi. Dwie konferencje podzielone są na cztery dywizje po cztery ekipy, a awans z nich zdobędą zwycięzcy poszczególnych dywizji oraz dwie drużyny legitymujące się najlepszymi bilansami po 16 kolejkach sezonu regularnego.

AFC

W „American Football Conference” dodatnimi bilansami (rekordami) może się obecnie pochwalić siedem drużyn. W dywizji wschodniej są to New York Jets, New England Patriots i niespodziewanie Buffalo Bills, wszystkie z rekordem 5 zwycięstw – 3 porażki, co zwiastuje wielkie emocje w drugiej połowie sezonu zasadniczego. O ile postawa Patriots z QB (rozgrywającym) Tomem Brady i Jets z Markiem Sanchezem na tej samej pozycji nie jest zaskoczeniem, to już bilans ekipy z Buffalo jest miłą niespodzianką dla jej fanów, a gra QB Ryana Fitzpatricka uchodzi za dużą pozytywną niespodziankę dla wszystkich koneserów tego sportu.

Dywizja południowa, jak dotychczas, została zdominowana przez Houston Texans z rekordem 6:3 i wygląda na to, iż drużyna ta dowodzona przez QB Matta Schauba pozostanie suwerenem tej dywizji na długi czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.