Facebook Google+ Twitter

Półmetek wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski

Już 12 i 13 lipca na torze w Poznaniu po raz trzeci zabrzmią silniki motocykli. Po półtoramiesięcznej przerwie i trzeciej rundzie rozegranej w Brnie wyścigi motocyklowe wracają do stolicy Wielkopolski.

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski / Fot. Wojciech GrzesiakZawodnicy zjadą się do Poznania już w czwartek 10 lipca, aby rozpocząć treningi. Do pierwszego wyścigu motocykliści staną w sobotę o 15.15, kiedy to na tor wyjedzie klasa Superstock 600, w której liderem jest Andrzej Chmielewski mający na koncie 91 punktów. Daje mu to przewagę aż 35 punktów nad będącym na drugim miejscu, debiutującym w tej klasie, Danielowi Bukowskiemu (A. Wielkopolski). W niedzielnym Superbike, który pojedzie o 14.05 pierwsze miejsce zajmuje bijący ostatnio rekordy toru Poznań Paweł Szkopek (A. Polski). Warto dodać, że wygrał on wszystkie poznańskie rundy WMMP.

Razem z Superbike startuje klasa Superstock 1000. Tutaj jeszcze wszystko może się zdarzyć, po tym jak w Brnie awarii uległ motocykl Marcina Walkowiaka (A. Wielkopolski) będącego liderem w tej klasie, co spowodowało, że ma on tylko 3 punkty przewagi nad goniącym go w tabeli Bartłomiejem Wilczyńskim (A. Wielkopolski). Obu zawodnikom po piętach depcze Marek Szkopek ze stratą 19 punktów do lidera. W klasie Rookie 600, która pojedzie w niedzielę o 15:30 po rundzie w Brnie prowadzi Arkadiusz Śliwa z przewagą 11 punktów (61 punktów) nad zajmującym drugie miejsce Mariuszem Kondratowiczem (Motoklub Olsztyn). Zaraz po nich ruszy eliminacja do pucharu Rookie powyżej 600ccm, w której liderem jest Andrzej Dzionek (A. Wielkopolski) mający 49 punktów, a po piętach depczą mu Marcin Dąbrowski (TMSM Sparta) - 43 punkty i Paweł Górka - 41 punktów. Zapowiada się więc zacięta walka zwłaszcza, że zostały już tylko trzy eliminacje pucharów Rookie 600 i Rookie pow. 600.

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski / Fot. Wojciech GrzesiakPo półtoramiesięcznej przerwie, w szranki staną również zawodnicy pucharów markowych czyli FIAT Yamaha R1 i R6, BMW, Suzuki GSX-R 600 i 1000, Honda CBR 125 oraz Yamaha 125. Zgodnie z przyjętym już zwyczajem w klasie Honda CBR 125 znów pojedzie gość specjalny. Tym razem będzie to Janusz Oskaldowicz, który zajmuje trzecie miejsce w klasie Superbike.

W niedzielę, o godzinie 17.35, pojedzie również klasa Pretendent. Startują w niej zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi. Pomimo iż jest to klasa dla początkujących, to emocje są nie mniejsze niż w klasach, w których jeżdżą starzy wyjadacze.

W imieniu Automobilklubu Wielkopolskiego, zawodników i swoim gorąco zachęcam do przybycia na tor i kibicowania gdyż emocji na pewno nie zabraknie. Więcej informacji na temat IV rundy WMMP, toru Poznań oraz mapki dojazdowe znajdziecie na stronie Automobilklubu Wielkopolskiego .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.