Facebook Google+ Twitter

Polmos w Sieradzu będzie produkował oryginalną whisky

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-06-24 08:22

Edenbrae Group Limited z Glasgow jako jedyna odpowiedziała na ofertę resortu skarbu, który chce sprywatyzować sieradzki Polmos. Pracownicy i władze zakładu czekają na inwestora z otwartymi rękami, bo od kwietnia Polmos stoi. Część pracowników zajmuje się sprzedażą zapasów alkoholu, reszta poszła na urlopy.

Zakład Polmos / Fot. Tomasz Hołod/Słowo Polskie Gazeta WrocławskaTeraz wszyscy mają nadzieję, że ten marazm wkrótce się skończy. Zwłaszcza, że szkodzi właściciel po wizycie w zakładzie oświadczył ludziom, że produkcję chciałby uruchomić jak najprędzej. W pierwszej kolejności Jarzębiaku - sztandarowej wódki Polmosu w Sieradzu. Później przyjdzie kolej na szkocki trunek.

- Goście ze Szkocji wpompowali w załogę dużo optymizmu
- relacjonuje Jacek Grabia przewodniczący ,Solidarność" w Polmosie. Mam nadzieję, że resort nie postawi zbyt wygórowanych żądań, bo zakład ma 38 mln zł długów. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży nowy właściciel ma przystąpić do negocjacji pakietu socjalnego dla załogi.

- Chciałbym utrzymać, to co jest, czyli odprawy związane z pójściem na emeryturę i nagrody jubileuszowe wynikające ze stażu - wyjaśnia Grabia. - No i oczywiście wynegocjować jak najdłuższy okres chroniący pracowników przed zwolnieniami.

Bożena Bilska-Smuś

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.