Facebook Google+ Twitter

"Półmroczny" autobus to tylko incydent

Niedawno byłem świadkiem awantury o wewnętrzne oświetlenie w pojeździe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Częstochowie. Pasażer domagał się włączenia lamp ze względu na półmrok, kierowca stanowczo odmówił. Czy miał do tego prawo?

Flota transportowa MPK. Autobus Solaris. / Fot. MPK w Częstochowie / http://mpk.czest.pl/foto.htmlKilka dni temu, wsiadałem na przystanku Wyczerpy Dolne (godz. 19.23), do autobusu nr 121 linii 14 w kierunku Rząsaw. Gdy pojazd wjeżdżał w zatoczkę, zdziwiło mnie to, iż o tak późnej porze jest w nim zgaszone światło. Moje zaskoczenie nie trwało długo, podczas jazdy jeden z pasażerów postanowił głośno narzekać na brak oświetlenia.

Wywiązała się dyskusja. Pan kierowca dyskutując z pasażerem na odcinku trzech przystanków, stanowczo upierał się przy swoim, że - światła nie włączy. Jak powiedział - on wie, kiedy trzeba to zrobić. Jednocześnie broniąc się argumentami: "Ale po co panu to światło!? Czyta coś pan!?", "Wie pan ile kosztuje akumulator!?". Pomyślałem z drwiną, że może w MPK są odgórne wytyczne, że światło można włączyć dopiero od godz. "x". Jak ciemno musi być w pojeździe, aby kierowca włączył lampy? Z takimi pytaniami zwróciłem się do MPK.

W przedstawionej sprawie podjęte zostały wewnętrzne czynności wyjaśniające zgłoszonego przeze mnie incydentu. - W toku przeprowadzonego postępowania uznano, iż kierowca nie wypełniał należycie swoich obowiązków służbowych. Wobec powyższego z kierowcą przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą, w której szczególny nacisk położono na uprzejme i kulturalne zachowanie się w stosunku do przewożonych pasażerów - poinformował Przemysław Sojda z Wydziału Eksploatacji i Ruchu MPK w Częstochowie.
- Kierowca w swoim oświadczeniu pragnie przeprosić za zdarzenie, przyznając rację, co do konieczności oświetlenia wnętrza autobusu w warunkach "półmrokowych" - dodaje Sojda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

MPK nie okresla jednoznacznie godziny (kazdego dnia zmrok zapada szybciej o 2 min - polrocze zimowe).

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za temat, ale jak wyżej - gdzie morał tej przypowieści ? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi odpowiedzi wprost na pytanie: Kiedy kierowcy powinni włączyć światło w kabinie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.