Facebook Google+ Twitter

Północna część Krakowa pozbawiona jest ciepła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 10:11

Skutki awarii będą odczuwalne co najmniej przez kilka godzin.

Rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Renata Krężel powiedziała, że nad ranem pękła jedna z głównych magistrali ciepłowniczych, wychodzących z Elektrowni Kraków. Awaria dotknęła mieszkańców Białego i Czerwonego Prądnika, Azorów, Bronowic, Krowodrzy i części Śródmieścia.

Rzeczniczka dodała, że obecnie prowadzone są prace w celu przywrócenia ciepła w mieszkaniach w trybie awaryjnym. Po uzupełnieniu wody, która wyciekła z systemu grzewczego, funkcję uszkodzonej magistrali zachodniej mają przejąć inne rurociągi. Przywrócenie ciepła w domach potrwa co najmniej kilka godzin. Gorzej może być w przypadku mieszkańców Dąbia, - miejsca, w którym doszło do awarii. Mieszkańcy tej części miasta mogą czekać na przywrócenie ogrzewania nieco dłużej.

Nie sposób określić dokładnego czasu usunięcia głównej awarii. W tej chwili odpompowywana jest woda z miejsca, w którym pękł rurociąg. Dopiero po jej usunięciu będzie można ocenić rozmiary szkody.

W Krakowie nie ma mrozu. Temperatura wynosi nieco ponad 5 stopni Celsjusza. Awaria nie powinna spowodować zakłóceń w komunikacji, bo wydarzyła się w terenie niezabudowanym, z dala od dużych arterii komunikacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.