Facebook Google+ Twitter

Północnokoreańscy żołnierze w talk-show

"Ogień palił się w naszych oczach, kiedy widzieliśmy południowokoreańskie pociski artyleryjskie spadają na nasze wody terytorialne" - mówił jeden z żołnierzy z Korei Północnej, który brał udział w ataku na wyspę Yeonpyeong. Wraz z innymi wziął udział w swoistym talk-show w komunistycznej telewizji.

http://www.youtube.com/watch?v=vYTAe7iU0i8 / Fot. screenW państwowej północnokoreańskiej telewizji (KCTV) w 19. rocznicę objęcia władzy nad armią ludową przez Kim Dzong Ila (24 grudnia 1991 r.) został nadany specjalny program telewizyjny, prawdopodobnie wzorowany na zagranicznych talk-showach. Udział w nim wzięli żołnierze z Korei Północnej, którzy brali udział w ataku na leżącą w pobliżu 38. równoleżnika (strefa zdemilitaryzowana obu Korei) wyspę Yeonpyeong. W jego wyniku zginęły 4 osoby (w tym dwóch cywili) a 18 innych zostało rannych."Uderzyliśmy naszym bezlitosnym piorunem zemsty na nich. Kiedy zobaczyliśmy pierwsze trafienia w przeciwnika na radarze i kilka słupów ognia z tamtej strony zaczęliśmy świętować zwycięstwo" - tak o ataku sprzed miesiąca mówił w programie jeden z czterech zaproszonych żołnierzy. Zdaniem północnokoreańskiej propagandy, to armia ich południowych sąsiadów sprowokowała atak na wyspę, co całkowicie odbiega od prawdy.

Centralna Telewizja Koreańska (KCTV) jest jedyną stacją telewizyjną na terenie komunistycznego państwa niepodzielnie rządzonego przez Kim Dzong Ila oraz jest tubą propagandową władz w Phenianie. Jej ramówkę głównie wypełniają bardzo cenzurowane serwisy informacyjne oraz audycje pokazujące głównie "ukochanego przywódcę". Programy, taki jak ten nadany w ostatni piątek, są nadawane niezwykle rzadko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.