Facebook Google+ Twitter

Północnokoreański przywódca mianował swojego następcę

Południowokoreańskie media informują, że północnokoreański przywódca Kim Dzong Il namaścił najmłodszego syna Kim Dzong Una na swojego następcę. Pjongjang informacji nie potwierdził.

Według południowokoreańskiej agencji Yonhap Kim Dzong Il miał wystosować w styczniu dyrektywę w sprawie nominacji syna do kierownictwa Partii Pracy Korei. W dyrektywie miał wskazać swojego syna na następcę.

Kim Dzong Un ma zaledwie 25 lat. Jego matką jest, zmarła na raka piersi w 2004 roku, Ko Jung Hi. Jest dosyć tajemniczą postacią. Od powrotu ze studiów w Szwajcarii nie pokazywał się publicznie. Według południowokoreańskiego wywiadu Dzong Un jest najzdolniejszym ze wszystkich trzech synów Kim Dzong Ila. Jest równiez wielbicielem amerykańskiej koszykówki. Zdaniem źródeł w Seulu może chorować na cukrzycę i nadciśnienie.

Zdaniem ekspertów wyznaczenie następcy Kim Dzong Ila może wskazywać, że stan zdrowia północnokoreańskiego lidera, który w zeszłym roku miał udar, jest znacznie poważniejszy niż dotąd przypuszczano. Zaznaczyć jednak należy, że nie są to pierwsze doniesienia o tym, że Kim Dzong Il wyznaczył następcę.


Na podstawie tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.