Polonia 2011 lepsza od KPSW Astorii w meczu ligowych outsaiderów

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Astoria Bydgoszcz
Astoria Bydgoszcz A.Machulski
Rozegrane w Warszawie niedzielne spotkanie było antyreklamą koszykówki. Dwa najsłabsze zespoły I ligi prześcigały się w stratach i chaosie na parkiecie. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 82:76.

Dla KPSW Astorii była to już 9. porażka w tym sezonie. Bydgoszczanie ustanowili tym samym nowy niechlubny rekord ligi. Z bilansem 0-9 zamykają oni ligową tabelę i niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie odbili się od jej dna. Brak organizacji gry, fatalna skuteczność, duża ilość strat i fauli, brak lidera, który w końcówce przesądziłby o losach spotkania. W Bydgoszczy nie tak sobie wyobrażano start w I lidze. Zespół Polonii 2011 też nie zachwycił, ale miał w swoich szeregach Jankowskiego, który w ostatnich minutach wziął ciężar gry na własne barki i przy biernej postawie bydgoskich zawodników przechylił szalę zwycięstwa na stronę warszawskiej drużyny.

W pozostałych meczach IX kolejki wygrywali faworyci. Co ciekawe, aż trzy spotkania kończyły się dogrywkami, a najciekawiej było w Gdyni, gdzie na minutę przed końcem gospodarze przegrywali różnicą 8 oczek, ale doprowadzili do dogrywki, a w niej pokonali Znicz 13:6. W Łodzi drugiej porażki w tym sezonie doznali koszykarze Rosy Radom. ŁKS także w dorgrywce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tabeli prowadzi AZS Politechnika Warszawska, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie, drugie jest Sportino Inowrocław z jedną porażką na koncie, a trzecia wspomniana Rosa Radom.

Wyniki IX kolejki:
ŁKS Sphinx Łódź - Rosa Radom 79:72 (12:20, 22:20,18:17, 15:10, dogrywka 12:5)
Asseco Prokom 2 - MKS Znicz Basket 84:77 (20:23, 23:14, 7:18, 21:16 dogrywka 13:6)
KS Spójnia Stargard Szczeciński - Olimp MKS Start Lublin 66:56 (9:17, 23:16, 18:6, 16:17)
Polonia 2011 Warszawa - KPSW Astoria Bydgoszcz 82:76 (22:23, 16:23, 26:17, 18:13)
PTG Sokół Łańcut - SKK Siedlce 80:71 (18:18, 24:11, 12:25, 14:14 dogrywka 12:3)
Sportino - Victoria Górnik Wałbrzych 61:46 (9:16, 15:8, 17:9, 20:13)
MKS Dąbrowa Górnicza - GKS Tychy 62:60 (14:18, 12:12, 19:19, 17:11)
AZS Radex Szczecin - AZS Politechnika Warszawska 79:89 (21:32, 27:23, 16:21, 15:13)