Facebook Google+ Twitter

Polonia Bydgoszcz pokonała GTŻ Grudziądz

W poniedziałek 25 kwietnia odbyła się 3. kolejka I ligi żużlowej. Bydgoszcz Polonia podejmowała GTŻ Grudziądz.

Mecz był dość zacięty do samego końca, chociaż wynik na to nie wskazuje. Ostatecznie bydgoska drużyna wygrała 56-34.

Jak na derby przystało, kibice Polonii aktywnie dopingowali swoją drużynę - przygotowali "flagowisko" oraz zamontowali dodatkowe nagłośnienie. Wydarzeniem meczu był chyba bardzo dziwny upadek Daniela Kinga, który po wyjeździe na tor, przygotowując się do biegu trzeciego, zrobił tzw. świecę. Brytyjczyk, upadając na tor, został jeszcze uderzony motorem. To wydarzenie na twarzach wielu kibiców wywołało uśmiech. King wyjechał na tor później tylko raz, po czym udał się na badania.

Ostateczne diagnoza nie była już tak wesoła, jak wydawał się
sam upadek - pęknięty siódmy krąg górnego odcinka kręgosłupa, nie wiadomo ile będzie trwać leczenie. Przyczyną upadku, jak się okazało, było pęknięcie linki od sprzęgła.

Sam mecz pokazał, że pierwszoligowe spotkania mogą być równie ciekawe, jak ekstraligowe.
W bydgoskiej drużynie najlepiej punktującym żużlowcem okazał się Tomasz Gapiński,
a w Grudziądzkiej Tomasz Chrzanowski, który był niewiele lepszy od Krzysztofa Buczkowskiego oznacza to, że przydała im się znajomość toru (jeździli w Polonii w sezonie 2009 przyp. red.). Wielu kibiców po obejrzeniu dwóch biegów, w których startował Emil, rozczarowało się, bowiem Rosjanin nie zdołał wyprzedzić Chrzanowskiego, a później zdefektował mu silnik. Na szczęście, po zmianie motoru, następne biegi kończył na pierwszych miejscach. Na pochwałę zasługuje postawa młodego zawodnika Mikołaja Curyło, który zdobył aż 7 punktów i 2 bonusy. Polonia po tych zawodach z powrotem jest liderem I ligi.

Emil Sayfutdinov (Polonia Bydgoszcz): - W pierwszych dwóch biegach wystartowałem na tym samym motocyklu. Ten silnik nie pracował jednak najlepiej. Najpierw przegrałem z Chrzanowskim, a potem zanotowałem defekt. Nie wiem, co było przyczyną awarii, ale na pewno wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski. Po swoim drugim starcie zmieniłem motocykl i wszystko wróciło do normy. Udało mi się wygrać pozostałe biegi, dlatego jestem zadowolony ze swojego występu. W ogóle cała drużyna spisała się bardzo dobrze, wygraliśmy wysoko ten mecz i tylko to się liczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.