Facebook Google+ Twitter

Polonia Bytom będzie mieć nowy stadion

Najlepsza bytomska drużyna piłkarska po wielu problemach ze swoim starym stadionem wreszcie będzie mieć nowy obiekt. Obiecują to władze miasta, które nie chcą wyrzucać już pieniędzy w błoto na modernizację starego stadionu.

Znak graficzny Polonii Bytom Od momentu powrotu Polonii Bytom do drugiej ligi w 2005 roku, bytomska drużyna nieustannie walczy z wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pół pierwszego sezonu Polonia spędziła na obiektach wynajmowanych od innych zespołów. W tym czasie kibice pomagali robotnikom w instalowaniu krzesełek i stawianiu ogrodzeń. To zadowoliło działaczy PZPN, lecz zastrzegli, że stadion musi być gruntownie zmodernizowany.

Nie ma się co dziwić. Zawodnicy Polonii Bytom skarżą się, że piłka postawiona na jednym krańcu boiska przetoczy się na drugi. To nie wszystko: nierówności w płycie potrafią zagrozić poważną kontuzją, kilka sektorów jest wyłączonych z użytku, budynek klubowy obrasta grzybami, a ogólny wygląd obiektu woła o pomstę do nieba. Przed wyborami samorządowymi trwała intensywna dyskusja co zrobić ze stadionem Polonii. Początkowo chciano go stopniowo dostosować do wymogów drugoligowych, jednak obecna władza uważa to za nieopłacalne. Modernizacja starego obiektu pochłonąłby kilkaset tysięcy złotych, a remontu wymaga także budynek klubowy, który potrzebowałby drugie tyle pieniędzy. Właśnie dlatego uznano, iż trzeba postawić w mieście nowy stadion, tym bardziej że Polonia ma ambicje na pierwszą ligę...

Za tym pomysłem najbardziej obstaje prezydent Piotr Koj i jego zastępca, Halina Bieda. Chcą skorzystać ze sprawdzonego wzorca, jakim jest Stadion Miejski w Kielcach. Pieniądze na ten cel planują pozyskać z funduszy unijnych, totalizatora sportowego i prywatnych inwestorów. Stadion - tak jak ten kielecki - ma pomieścić 10-15 tysięcy widzów. Jeśli badania geologiczne zaplanowane na czerwiec się powiodą, to nowy obiekt stanie na boisku treningowym Polonii. Jeśli jednak grunt okaże się niepewny, to władze poszukają nowej lokalizacji.

Szanse na realizacje tego projektu są duże, bowiem Polska w latach 2007-2013 ma otrzymać z Unii Europejskiej 16 mld euro do podziału pomiędzy województwa. To pozwoli na sfinansowanie nawet 85% kosztów inwestycji. Czy tak jak Koronie Kielce poszczęści się Polonii Bytom? Zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.