Facebook Google+ Twitter

Polonia Bytom zagra w Orange Ekstraklasie dzięki Górnikowi?

Prawdopodobnie skończyły się nerwowe dni dla działaczy, piłkarzy i kibiców bytomskiej Polonii. Beniaminek, który nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie uzyskał zgodę władz Zabrza na dzierżawę stadionu na Roosvelta.

logo Polonii / Fot. logo klubuW komunikacie wiceprezydenta miasta Zabrze Krzysztofa Lewandowskiego, czytamy między innymi: "Miasto Zabrze wyraża podziw dla piłkarzy, działaczy i kibiców Polonii Bytom za ich determinację, pracę i upór, które doprowadziły do historycznego awansu drużyny do Orange Ekstraklasy S.A. Cieszy nas, że stopniowo śląska piłka nożna odbudowuje swoją dawną potęgę. Podjęliśmy szereg działań i starań, by ułatwić otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie piłkarskiej przez zasłużony klub z sąsiedniego miasta."

Przypomnijmy, że tydzień temu Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów jak i Polonia Bytom nie uzyskały licencji na grę w Orange Ekstraklasie, przy czym w najtrudniejszej sytuacji był utytułowany klub z Bytomia, gdyż z pewnością (przynajmniej do końca listopada) nie będzie mógł rozgrywać meczy ligowych na własnym stadionie, nie spełniającym podstawowych norm. Działacze klubu podjęli więc starania o rozgrywanie meczów na Stadionie Śląskim, a nawet w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów stadionie Odry Opole! W tym momencie z pomocą przyszło sąsiednie miasto, a konkretnie MOSiR i działacze Górnika Zabrze, którzy udostępnią klubowi zza miedzy stadion w dniach, gdy Górnik będzie rozgrywał mecze na wyjeździe.

W komunikacie czytamy dalej: "Wyrażamy zgodę na oficjalne zgłoszenie stadionu Górnika Zabrze jako obiektu, na którym może w rundzie jesiennej rozgrywać mecze Polonia Bytom, co jest wymogiem licencyjnym, pod warunkiem, że wszystkie mecze Polonii Bytom w rundzie jesiennej zostaną przełożone na stadiony rywali. Będzie to wymagało zgody wszystkich zainteresowanych klubów. Równocześnie informuję, że taką zgodę wyraził już m.in. Górnik Zabrze."

Sprawę zaognia fakt, że niektóre środowiska pseudokibicowskie uważają, że obydwa kluby są za bardzo zantagonizowane i grożą przyjezdnym, że oni, w przeciwieństwie do działaczy, nie będą już tak gościnni. Dlatego do ostatniej chwili podpisaną umowę bacznie monitorowała zabrzańska policja i każdy mecz Polonii w Zabrzu uznany zostanie oficjalnie jako impreza masowa podwyższonego ryzyka.

Z Bytomia do Zabrza jest zaledwie 10 minut tramwajem i 15 minut autobusem. Można paradoksalnie stwierdzić, że niektórzy kibice Górnika Zabrze, chociażby z Halemby oraz Mysłowic mają dalej na stadion swojego klubu niż teraz kibice Polonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

heh....ostatni akapit najbardziej mi się podoba;) To ja chyba też mam dalej na stadion Szczakowianki niż kibice Polonii;P +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.