Facebook Google+ Twitter

Polonia Słubice. "A mogło być tak pięknie..."

Gdy patrzy się na historię tego klubu, na usta cisną się słowa piosenki Reni Jusis - "a mogło być tak pięknie...". Klub piłkarski ze Słubic do niedawna był bowiem jednym z najlepszych i najbogatszych w województwie lubuskim.

Podstawą dobrobytu Polonii Słubice byli sponsorzy, z panami Kozerą i Wrzesińskim na czele, którzy nie żałowali pieniędzy na słubicką piłkę. Sporo pieniędzy dokładało także miasto. Budżet klubu opierał się co roku na ok. 1,2 mln złotych, jednak w tym roku urząd miasta przykręcił kurek z pieniędzmi. Od miasta Polonia dostała tylko 200 tys. złotych, a sponsorzy dorzucili 400 tys.

Przy 7 grupach młodzieżowych i prężnie działającej akademii piłkarskiej nie dało się utrzymać klubu na poziomi II ligi.Władze klubu zdecydowały, że klub wystartuje w miejsce rezerw w lidze okręgowej. Na wieść o rezygnacji z gry w II lidze odeszli wszyscy najlepsi zawodnicy, z Pawłem Posmykiem i Ireneuszem Marcinkowskim na czele.

W piątek PZPN potwierdził wycofanie się Słubickiego zespołu z II ligi. Wiadomo już więc na pewno, że Polonia Słubice w rundzie wiosennej sezonu 2010/11 będzie grała w gorzowskiej klasie okręgowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.