Facebook Google+ Twitter

Polonia - sportowa wizytówka Bydgoszczy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-29 16:40

Polonia Bydgoszcz jest jednym z najstarszych klubów w grodzie nad Brdą. Żużel to w tym mieście wręcz chleb powszedni, a każdy szanujący się kibic speedway'u wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, kim jest Tomasz Gollob.

Spisanie historii klubu byłoby zdecydowanie niemożliwe. Chciałbym się zatem skupić głównie na sukcesach klubu w nowym tysiącleciu. Był to bardzo burzliwy okres w dziejach klubu. Polonia zdobyła w tym okresie 6 medali mistrzostw Polski. Dwa złote, srebrny i trzy brązowe. Niestety, w roku 2007 po raz pierwszy w historii swoich startów poloniści musieli opuścić szeregi Ekstraligi. Polonia występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od roku 1951. Niestety bilans ten został przerwany dokładnie 17 września, kiedy to bydgoszczanie przegrali w barażowym dwumeczu o utrzymanie z ZKŻ-em Zielona Góra.

Po roku przerwy Polonia powróciła do Ekstraligi i jako beniaminek prawie zajęła na koniec sezonu miejsce na najniższym stopniu podium. Bydgoszczanie musieli uznać wyższość Włókniarza Częstochowa. Kiedy wszyscy kibice i sami zawodnicy myśleli, że wszystko wraca już na właściwą ścieżkę, znów przyszło rozczarowanie. Polonia po fatalnym sezonie, w którym wygrała zaledwie 3 z 14 rozegranych pojedynków ponownie opuściła Ekstraligę, choć tak naprawdę nie powinna. Nie wskazywał na to chociażby skład zespołu, który „na papierze” wydawał się jednym z najmocniejszych w lidze. Grzegorz Walasek, Emil Sajfutdinow i Andreas Jonsson mieli być gwarantem sukcesu, a okazało się zupełnie inaczej. Występ Polonii, która miała walczyć o jak najwyższe cele okazał się kompletną klapą.

Po kolejnym sezonie spędzonym na zapleczu Ekstraligi, bydgoszczanie powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak się zaprezentują? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne. Kibice znów będą mogli się emocjonować przyjazdem do grodu nad Brdą najlepszych ekip w kraju. Miejmy jednak nadzieję, że bydgoszczanie pomimo „na papierze” słabego składu sprawią niespodziankę i sytuacja z 2010 roku, kiedy skład był mocny, a jednak znów Polonia spadła, już się nie powtórzy, a Bydgoszcz niech jak najdłużej cieszy się Ekstraligą na najwyższym światowym poziomie, wszak wiadomo, iż polska liga od wielu lat jest jedną z najlepszych.

Znajdź nas na Google+


(Jan Nowak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.